Alışılmadık Şekilde Evrim Geçiren Pokémonlar

Özellikle animesiyle çocukluğumuzdan itibaren sağlam bir yer edinen Pokémonların, güçlendikçe evrim geçirdiğini düşünüyoruz. Ancak Pokémon'un Nintendo el konsollarındaki oyunlarda durum bazen farklı olabiliyor.

Pokémon‘un bütün dünyada hâlâ özellikle kart oyunu ve Nintendo el konsollarına çıkan bir sürü oyunuyla sağlam bir hayran kitlesi var. Eğer anime yasaklandıktan sonra bir şekilde Pokémon dünyasına dahil olmaya devam edebilen, herhangi bir yolla oyunları oynayan şanslı azınlıktansanız, sonraki paragrafları atlayıp, doğrudan “alışılmadık şekilde evrim geçiren Pokémonlar”a bakabilirsiniz. Ancak Pokémon’un Nintendo oyunlarını hiç bilmiyorsanız, bir sonraki paragraf sizin için ufak bilgiler içeriyor.

Pokémon’un ilk Nintendo oyunları olan Red ve Green 1996 yılında piyasaya çıktığında, çocukluğumuzda animede gösterilen 152 Pokémon’u içeriyordu. Ancak Nintendo, yıllar içinde çıkardığı oyunlarla Pokédex‘i genişletmeye devam etti. Bu da farklı Pokémon nesillerini doğurmuş oldu.

Nesil sistemi için kısaca, yeni çıkan oyunlarla eklenen Pokémon’lar diyebiliriz. Her farklı nesil oyun farklı yerde geçtiği için de, o bölgedeki Pokémonların yer aldığı Pokédex, bölgenin adıyla anılıyor. Ancak bölge Pokédexleri sadece yeni Pokémonları içermiyor, o bölgede bulunan eski Pokémonları da içeriyor. Bu yüzden de Pokémonların numaraları, oyunlarda “National Pokédex” olarak anılan Pokédex’te genel olarak sıralanıyor. Şu an Pokédex’te 6 nesil bulunuyor ve 18 Kasım 2016’da çıkması beklenen Pokémon Sun ve Moon oyunlarıyla 7. nesil de eklenmiş olacak.

Bu oyunlarda Pokémonların büyük bir çoğunluğu dövüşüp seviye atladıkça evrim geçiriyor olsa da, bazıları evrim için başka koşullara ihtiyaç duyuyor. İşte ilk nesilden başlayarak farklı koşullarda evrim geçiren tüm Pokémonlar, gerektirdikleri koşullar, “National Pokédex” numaralarıyla birlikte aşağıda!

1.Nesil: Red, Green ve Yellow

2. Nesil: Gold, Silver ve Crystal3. Nesil: Ruby, Sapphire ve Emerald
4. Nesil: Diamond, Pearl ve Platinum5. Nesil: Black, White, Black 2 ve White 2


6. Nesil: X ve YEtiketler:  
Editör

Müzmin arkeolog adayı. Her yerde uyuma konusunda rakipleri Snorlax ve kediler. Fantastik okudukça “Daha okuyacak çok şeyim var,” diye kaygılanır. Haftada bir gün Neil Gaiman, bir gün Patrick Rothfuss övmezse içi rahat etmez. Geri kalan günlerin çoğunluğunda Lovecraft över. 4 yaşında atari oynamakla başlayan oyunculuk macerası şiddetle devam etmektedir.

Alışılmadık Şekilde Evrim Geçiren Pokémonlar için 2 yorum

  1. Umut Karaduman dedi ki:

    Phione ve Manaphy yok 😀

    1. Türker Beşe dedi ki:

      Çünkü onlar evrim geçirmiyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışılmadık Şekilde Evrim Geçiren Pokémonlar

Özellikle animesiyle çocukluğumuzdan itibaren sağlam bir yer edinen Pokémonların, güçlendikçe evrim geçirdiğini düşünüyoruz. Ancak Pokémon’un Nintendo el konsollarındaki oyunlarda durum bazen farklı olabiliyor.

Bültenimize Katılın!

E-posta adresinizle listemize abone olun, tüm gelişmelerden önce siz haberdar olun!

Başa dönün