Diskdünya’dan Birbirinden Harika 12 İllüstrasyon

Terry Pratchett'ın Diskdünyası'nın görsel yanını tasarlayan Josh Kirby ve Paul Kidby'den 12 harika Diskdünya illüstrasyonu!

2015 yılında kaybettiğimiz usta yazar Terry Pratchett‘ın Diskdünya Serisi‘ni hepimiz biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde BBC ARTS’ta yayınlanan bu illüstrasyonlar ise oldukça özel bir anlam taşıyor.

Diskdünya Serisi‘nin orijinal kapaklarını çizen ve 2001 yılında hayatını kaybeden Josh Kirby için Pratchett şöyle demişti: “Ben Diskdünya’yı sadece icat ettim, Josh ise onu yarattı!”  

Aşağıdaki seçki ise Josh Kirby ve onun halefi Paul Kidby‘nin Diskdünya için yaptığı çalışmalardan oluşuyor. Tadını çıkartın!

Yayın Editörü

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldım. Öykü ve senaryo üzerine çalışıyorum. Öykülerim kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013’ten beri üç arkadaşımla birlikte Marşandiz Fanzin’in makinistliğini yapmaya devam ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diskdünya’dan Birbirinden Harika 12 İllüstrasyon

Terry Pratchett’ın Diskdünyası’nın görsel yanını tasarlayan Josh Kirby ve Paul Kidby’den 12 harika Diskdünya illüstrasyonu!

Bültenimize Katılın!

E-posta adresinizle listemize abone olun, tüm gelişmelerden önce siz haberdar olun!

Başa dönün