Rüzgarın Adı’nın 10. Yıl Baskısı Görücüye Çıktı

Patrick Rothfuss'un daha önceden sözünü verdiği Rüzgarın Adı 10. Yıl Özel Baskısı'nın ilk illüstrasyonları ortaya çıktı.

Hatırlayacağınız gibi Kralkatili Güncesi Serisi’nin ünü kalıbıyla eşdeğer yazarı Patrick Rothfuss, geçtiğimiz şubat ayında Twitch üzerinden canlı bir soru-cevap etkinliği düzenlemiş ve hem üçüncü kitabı The Doors Of Stone hakkında merak edilenleri yanıtlamış hem de Rüzgârın Adı’nın basılışının onuncu yılı şerefine (evet, yurtdışında çıkalı tam 10 yıl olmuş) özel bir edisyonu bizlerle buluşturmayı planladığını açıklamıştı. Bizler de o yayının önemli başlıklarını çevirip sizler için derlemiştik.

İşte o yayında bahsi geçen Rüzgârın Adı 10. Yıl Özel Baskısı‘yla ilgili ilk illüstrasyonlar ve yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. io9‘un haberine göre yeni baskıda özel içerikler barındıran 50 ekstra sayfa olacak ve bunlardan bazılarını Hugo Ödülü adayı olan Dan dos Santos‘un illüstrasyonları oluşturacak. İşte onlardan bazıları:

Kvothe elinde kalan tek şeyle, babasının lavtasıyla Tarbean Kasabası’na girerken.

Denna… Kvothe’un büyük aşkı, okurların sevgilisi.

Kvothe ile Denna gizemli Yoltaşlarından birinin altında yıldızları seyrederken.

Bunun yanı sıra 10. Yıl Özel Baskısı’nda yer alacağı kesinleşen ekstra içeriklerin özeti şu şekilde:

  • Sam Weber imzalı yeni bir kapak çizimi
  • Detaylı ve güncellenmiş bir harita
  • Kapsamlı bir “yazarın notu” bölümü
  • Takvim ve para sistemini açıklayan ekler
  • İsimlerin telaffuzunu gösteren bir rehber
  • Hugo Ödüllü Betsy Wollheim’dan editörün notu

Ciltli ve büyük boy olarak basılacak olan Rüzgârın Adı 10. Yıl Özel Baskısı’nın yurt dışındaki tahmini çıkış tarihiyse 3 Ekim 2017. Darısı üçüncü kitabın başına diyelim. Bildiğiniz gibi serinin ilk iki cildini dilimize İthaki Yayınları kazandırmıştı. Bir ihtimal biz de görebiliriz o yüzden bu cildi.

Rothfuss neler yapıyor diye merak ediyorsanız, kendisi bu aralar serinin film, dizi ve oyun uyarlamalarıyla ilgili çalışmalarda ter dökmekle meşgul. Ama üçüncü cildi yazmaya devam ettiğini de sürekli belirtiyor.

O kral ölecekse ölsün artık, yoksa kraldan önce tebaası gidecek Pat, haberin olsun.

Genel Yayın Editörü
On beş yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest editör olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rüzgarın Adı’nın 10. Yıl Baskısı Görücüye Çıktı

Patrick Rothfuss’un daha önceden sözünü verdiği Rüzgarın Adı 10. Yıl Özel Baskısı’nın ilk illüstrasyonları ortaya çıktı.

Bültenimize Katılın!

E-posta adresinizle listemize abone olun, tüm gelişmelerden önce siz haberdar olun!

Başa dönün