in ,

En Popüler Animeler Arasında Yer Alan “Hunter x Hunter”dan 10 Anlamlı Replik

Hunter x Hunter replikleri sizlerle. İşte anime ve manga dünyasının popüler işinden, yerini hak ettiğini gösteren anlamlı sözler.

hunter x hunter replikleri
- Reklam -
- Reklam -

Hunter x Hunter replikleri ile anime ve manga serisinin hafızalara kazınan ve dikkat çeken anlarını yeniden hatırlıyoruz.

Unutulmaz karakterleri, sürükleyici hikâyesiyle Hunter x Hunter anime ve manga severlerin adını sıkça duyduğu bir seri. Avcı olan babasının yolundan giden Gon Freecs başta olmak üzere birçok farklı ikonik karakterin kendini geliştirme sürecini ve zorluklarla mücadelesine şahit olan yapım, aynı zamanda bünyesinde oldukça anlamlı cümleler de içeriyor.

Bizler de hazır Netflix ve Nippon TV dev bir ortaklık kurmuşken, bu ortaklığa özel olarak Hunter x Hunter’ın şimdilik ilk 2 sezonu dijital yayın devine gelmişten bu anlamlı cümlelerden bazılarına göz atmak istedik.

- Reklam -

Hatırlatmakta fayda var: Animeyi izlememiş veya mangayı okumamışlar için alıntıların spoiler içerebileceğini de belirtmemiz gerekiyor.

İşte Hunter x Hunter Replikleri

10. “Kendi yolun olmayan başka yollardan giderken, alabildiğin kadar zevk almalısın. Çünkü orası, istediklerinden daha önemli şeyleri bulacağın yer.” – Ging Freecss

Hunter x Hunter alıntıları

Ging Freecs serinin kayıp babası. Gon’un ana karakter olarak asıl hedefi babasına ulaşmak. Yokluğuna rağmen Gon babasına karşı kötü duygular beslemiyor. Sadece Avcı olmak neden oğlunu terk etmesini gerektirdi bunu anlamak istiyor.

Uzun bir süre sonra Ging ve Gon buluştuğunda, Ging oğluna bu sözü söylüyor. Teşvik içeren bu cümle ile Gon’a hedeflediği yol boyunca küçük anlardan zevk almasını öğütlüyor.

9. “Güç, yeteneksiz birinin elinde yıkımdan başka bir şey getirmez.” – Meruem

hunter x hunter sözleri

Chimera Ant bölümlerinin ünlü karşıt karakteri Meruem zeki, oldukça güçlü ve insanlığı yok etmeye hevesli. Toplumdaki hiyerarşinin soya ve liyakattan çok  bağlantılara dayandığını öğrendiğinde bu acı gerçeği dile getirir. İsteği, başkalarına zulmeden ve eşitsizlik yaratarak her şeyi elde eden bu kibirli insanları dünyadan temizlemektir.

8. “Tek kolla dua edemeyeceğimi mi sanıyorsun? Dua yürekten gelir.” – Isaac Netero

hunter x hunter liste

Avcı Birliği’nin 12. Başkanı olan Netero, gençliğinde en güçlü Nen kullanıcısıydı ve bu hünerinin büyük bir kısmını yaşlandığında da gösterdi. Fakat Meruem ile karşı karşıya geldiğinde sağ bacağını ve sol kolunu kaybetti.Sarsılmaz azmiyle tüm Nen gücünü kaybedene kadar savaşmaya devam etti, Meruem’ın saygısını kazandı.

Netero’nun bu kelimeleri derin bir etki bıraktı ve her zaman çaba göstermek gerektiğine dair bir hatırlatıcı oldu.

7. “Acının bir önemi yok, yaşamaya devam edeceğim ve öldüğümde yapabildiğimin en iyisini yaptığımı hissedeceğim.” – Koala

hunter x hunter anime alıntıları

Pembe koala formunda bir Chimera karıncası olan Koala, tekrar doğduktan sonra hafızasını kaybeden diğer karıncaların aksine bir şekilde anılarını kaybetmiyor. Kite ile konuşurken, insanken bir suikastçı olduğunu ve bu işi kolaylıkla yaptığını söylüyor. Bu sözü ise, tatmin ve gurur duygusuna eriştirecek zor şeyleri yapmaya bir teşvik niteliğinde.

6. “Gon, sen bir ışıksın ama bazen çok parlıyorsun ve kafamı çevirmem gerekiyor. Buna rağmen yine de yanında kalmam iyi mi?” – Killua

hunter x hunter gon ve killua

Chimera Ant bölümlerinde Kite, Gon’un yol göstericilerinden ve öğretmenlerinden biri. Karıncaların yuvasına girmeye çalışırlarken, Neferpitou ortaya çıkıyor ve Kite’ın kolunu koparıyor. Killua, bu savaşın yetenekleri için fazla olduğunu ve Kite’ın öleceğini düşünerek Gon ile birlikte kaçıyor.

Daha sonra Gon uyandığında, Kite’ın hayatta olduğuna dair inancı ve Killua’nın fikirlerine olan güveni, Killua’nın, Gon’un ne kadar masum olduğunu fark etmesine yol açıyor. Gon’un arkadaşı olduğu için minnettar hisseden Killua’nın bu sözleri aralarındaki saf dostluk bağını ortaya koyuyor.

- Reklam -

5. “Ölümden korkmuyorum. Sadece, öfkemin zamanla kaybolmasından korkuyorum.”– Kurapika

hunter x hunter Kurapika

Kurta Klanı’nın son yaşayan üyesi olan Kurapika’nın tüm soyu, o 12 yaşındayken öldürülüyor. Ayrıca bu klanın gözleri mücevher olarak kabul ediliyor. Kurapika Avcı lisansını aldıktan sonra soyunu katledenleri bulmak için bir yolculuğa çıkıyor.

Öfkesini içeren bu sözü ve sonraki eylemleri bir uyarı görevi görüyor. Zira nefreti unutmak arkadaşlığa ve sevgiye yer açıyor ki bu, Kurapika’nın önceliği sayılmıyor.

4. “İnsanlar ne zaman bilinmezle karşılaşsa, bakış açılarını kaybetme eğiliminde oluyorlar.” – Knov

hunter x hunter knov

Knov ciddi, dikkatli ve biraz da paranoyak bir Avcı. Mağlup olmuş Gon ve Killua ile karşılaştıktan sonra bu sözleri Killua’ya söylüyor. Diğer yandan Shaiapouf’un aurasını gördükten sonra anlamadığı bir şekilde sinirsel bir çöküş yaşıyor. Bu durum kızılacak bir şeyden ziyade insanlığının bir parçası olduğunu ortaya koyuyor.

3. “Özür, bir şeyleri gelecek sefer farklı yapmak için bir söz vermek ve sözü tutmaktır.” – Ging Freecs

hxh ging freecss

Ging Freecs oğlunu bırakıp gittiğinin farkında olan bir babadır. Gon ile olan ilk görüşmelerinde bencil nedenlerle oğlunu terk eden bir baba olarak oğlunu görüp görmeme konusunda tereddütte olduğunu kabul eder. Diğer yandan konuşup, birbirlerine maceralarından bahsettiklerinde, Ging Gon’a gerçek bir özür dilemesi gerektiğini düşünür. Ging, Gon’un hayatında olmasa da,oğluna verdiği hayat dersleri zamansız olacaktır.

2. “Bu dünyada seni gerçekten seven tek kişi ben olsaydım, bu seni üzer miydi?”  – Killua

hxh killua

Killua’nın kardeşi Alluka Zoldyck ailenin Nanika olarak adlandırdığı kötü bir ruh tarafından ele geçirilir. Ruhun gücü,dilekleri insan hayatı karşılığında dilekleri gerçekleştirmesidir. Bu sebepten ve ailenin onu kontrol edememesinden dolayı, Alluka kilit altında tutulur.

Killua Nanika’nın gücünü Gon’u iyileştirmek için kullanır. Daha sonra Nanika’nın kaybolmasını  ister fakat bu Alluka’yı kızdırır ve Killua hata yaptığını anlar. Nanika tekrar ortaya çıktığında Killua bu sözü söyler.

1. “Canımın yanmadığını söylediğimde bu, dayanabileceğim anlamına gelir.” – Killua

hxh alıntıları

Killua, Zoldyck Malikanesi’ne geri döndüğünde erkek kardeşi ona işkence eder. Killua bırakıldığında bu cümleyi söyler. Bu kelimeler, en zor durumlarda bile sakin bir şekilde güçlü kalabilen Killua’nın cesaretini ve dayanıklılığını anlatıyor.


Seriyle ilgili olarak hazırladığımız bir diğer içerik olan “Bir Avcı’yı Avcı Yapan Özellikler” listesine de göz atmayı unutmayın.

Hunter x Hunter replikleri arasında sizin aklınızda kalanlar hangileriydi? Favori sahnelerinizi ve yapıma dair yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

  Ah ah ilk 2 sezon değil de şu Lucilfer ile olan müsabaka çekilse de gelse ne güzel olur.

  Disney ve Prime da atak yapar mı acaba anime alanında. Bleach son sezonu yayınlayacaktı Disney sanırım. Dragon Ball da Prime’a gelse ingilizce izlesem şöyle değmeyin keyfime.

 2. Avatar for magicalbronze magicalbronze dedi ki:

  Diğer sezonlar da peyderpey gelecek diyorlar. Tek seferde vermek yerine belli tarihlerde, kalan bölümleri de yayınlayacaklar. Ne zaman gelir ama orası meçhul.

  Mangası da düzenli devam etse aslında animeye de devam bölümleri gelir umudunu taşıyorum hâlâ. Çok küçük de olsa, umut işte…

 3. Avatar for Oacar19 Oacar19 dedi ki:

  Bazı sözleri okurken sahneleri tekrar yaşadım. Her izlediğimde daha şevkli ve meraklı oluyorum bu yapıta karşı. Vatan savunur gibi savunacağım serilerden biri. Umarım sonunu görmek de nasip olur… Yazı için teşekkürler.

 4. Avatar for magicalbronze magicalbronze dedi ki:

  Tam da bunu söylerken bugün itibarıyla Netflix’e 2. yeni sezonun daha eklendiği bilgisi geldi. Ä°zlemek isteyenlere duyurulur :krs:

 5. Avatar for aysenurutnu aysenurutnu dedi ki:

  netflix geç kaldı başka yerlere göç ettik çoktan :upside_down_face:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Barbarians 2. Sezon fragmanı

Netflix’in Epik Alman Dizisi “Barbarians”ın 2. Sezonundan İlk Fragman

Tutankamon'un Mezar Odası nefertiti

Tutankamon’un Mezar Odası, Kraliçe Nefertiti’nin Gizemli Mezarına Çıkan Gizli Bir Geçit Saklıyor Olabilir