in ,

2014’ün (Bize Göre) En İyi Oyunları

Karşınızda, şenliklerimize özel, en iyileriyle ve hayal kırıklıklarıyla 2014’ün oyunları…

the wolf among us

The Wolf Among Us

Telltale Games bunu hep yapıyor. Önce Sam & Max ve Wallace & Gromit serileriyle bizi güldüren, ardından The Walking Dead ile psikolojimizi bozan firma bu yıl da bizleri Fables evreninin o grift evrenine konuk etti. Her ne kadar oyuna ilham veren bu meşhur çizgi-romanın adını çok duymuş olsak da onu okuma fırsatını bir türlü bulamamıştık. Bizi onunla tanıştıranın Telltale olacağıysa hiç aklımıza gelmezdi doğrusu. Hem de harika bir hikâye eşliğinde!

Bu kez daha yetişkin bir senaryoya, daha fazla seçeneğe sahipti oyun. Bir yandan adını çok duyduğumuz Bigby Wolf’a, Pamuk Prenses’e, Güzel ve Çirkin’e eşlik ederken diğer taraftan da karmaşık bir cinayet vakasını çözmeye çalışıyoruz. Oyunda herkes Wolf’a sakin olmasını, şiddet uygulamamsını söyleyip duruyor, ancak diğer karakterlerin sinirinize dokunacak hareketlerde bulunması o kadar incelikle işlenmiş ki içinizdeki kurdu salmanız işte bile değil!

Arada inişli çıkışlı bölümleri olsa da genel olarak bakıldığında Şerif Bigby Wolf’un maceralarına eşlik etmek gerçekten de keyifliydi. Hakkında daha fazla şey yazasım var ama ne desem spoilera girecek. O yüzden en iyisi yılın en iyilerindendi diyerek sırtını sıvazlamakla ve türü sevenlere önermekle yetineyim sadece.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Bilimsel 8 Bilimkurgu Filmi

Marslı Kitap İncelemesi: Kızıl Gezegen’de Tek Başına