in ,

2014’ün (Bize Göre) En İyi Oyunları

Karşınızda, şenliklerimize özel, en iyileriyle ve hayal kırıklıklarıyla 2014’ün oyunları…

hearthstone

Hearthstone: Heroes of Warcraft
A. Orçun Can

Bu oyunu anlatmaya neresinden başlasak bilemiyoruz. Hayatına bir yerden Magic: The Gathering dokunmuş herkesi kendine bağladığı ortada. Warcraft külliyatını kullanıyor olması da gönlümüzü fethetmesi için yeterliydi. Bir de Blizzard gerçekten HİÇ para vermeden oynayabileceğimiz bir oyun mu yapmış? Gerçekten de “oyun içi satın-alma”ları kullanmadan bile oyunu keyif alarak oynamak mümkün müymüş?

Evet. Ve evet. Kendi deyişleriyle “aldatıcı derecede basit” olan bu oyun o kadar eğlenceli ve karmaşık ki oynadığınız her müsabaka yepyeni bir deneyim. Sıkılmamak, bıkmamak gerekli. Hele ki Blizzard’ın oyunu iPad, Android ve Windows tabletlere de getirdiğini, ve 2015’in ilk aylarında önce iPhone, sonra da Android telefonlara da geleceğini düşününce tüm eğlence katlanıyor.

Her ay yenilenen sezon ve sıralamada yerinizin değişmesi, eklenen “maceralar” ve “geliştirme” paketleri derken anlatacak çok şey, görülecek daha çok şey var. İyisi mi siz listemizi okumaya devam ederken bir yanda battle.net hesabınızı açın, oyunu kurmaya başlayın. Liste bittiğinde desteniz de müsabakaya hazır olacak.

Biz oyunu 1 yılı aşkın süredir oynuyoruz. Uzun süredir de bu kadar az zamanımızı yiyip bu kadar çok keyif veren oyuna pek rastlamadık. Eğer kart oyunları bilmem diyorsanız da merak etmeyin. Hearthstone: Heroes of Warcraft tutorial olarak oldukça basit ve açıklayıcı bir şekilde başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Bilimsel 8 Bilimkurgu Filmi

Marslı Kitap İncelemesi: Kızıl Gezegen’de Tek Başına