Bilimkurgunun Şaşırtan İlkleri

Emin olun, ezberiniz bozulacak…

Yazımıza burada son verirken sizlerden ufak bir ricam olacak. Lütfen burada okuduğunuz bu bilgileri ve karşılaştırmaları düşünürken “şu kişi şu kişiden çalmış” gibi çıkarımlarda bulunmayın. Eserlerin yazım tarihleri göz önünde bulundurulursa bu yazarların nerdeyse tamamı o dönemlerde birbirleriyle iletişimde bulunması imkânsız. Yakın dönemlerde ortaya çıkan benzer durumlar da haliyle çalma değil, sadece aynı fikrin farklı insanlarca ortaya atılışıdır. Ama bunu büyük çoğunlukla birbirlerinden habersizce yapmışlardı.

Bilimkurgunun şaşırtan ilkleri böylelikle sona eriyor. Umarım sizler de bu araştırmaları yapan benim kadar hayret etmiş, geçmiş zamanın insanlarının hayal gücüne hayran kalmış ve saygı duymuşsunuzdur. Şimdi yeniden günümüzdeyiz. İnerken alttaki basamağa dikkat edin.

GÖZ ATIN  Netflix, Lost in Space Dizisini Tekrar Canlandırıyor
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 152009 yılında Kayıp Rıhtım'a elimi verdim, sonra da ruhumu kaptırdım. Bu yolun devamında çeşitli gazetelerin kitap eklerinde kitap incelemelerim, TRT Radyo 1'de canlı yayın konuğu olarak katılıp kurgu edebiyatını anlattığım 2 yayın, 5 yıldır süren Kahramanın Yol Türküsü adlı kendi edebiyat temalı radyo yayınım, kitap inceleme videoları serim Kayıp Rıhtım İnceliyor ve bir de bonus olarak Oyungezer Dergisi'nin kültür sanat sayfalarında düzenli yazarlığım oldu. Tüm bunların yanı sıra, gerçek hayatın sıkıcılığında, bir bilgisayar mühendisi olarak yaşıyorum. Ama biz ona Clark Kent kimliğim diyelim.

Bilimkurgunun Şaşırtan İlkleri için 1 yorum

  1. Garabet dedi ki:

    Safari’den giriyorum ve hiçbir ilerlemede ne görsel ne de açıklaması -açıklama olamayabilir- gözükmüyor. Bilginize…


Bilimkurgunun Şaşırtan İlkleri

Emin olun, ezberiniz bozulacak…

Başa dönün