in , ,

Gelecek Tüm Fantastik ve Bilimkurgu Dizi/Film Uyarlamaları 2017

Önümüzdeki aylarda televizyon ekranlarımıza ve sinemalara konuk olacak tüm fantastik-bilimkurgu dizi ve film uyarlamalarını tek bir dosyada topladık!

fantastik bilimkurgu film dizi 2019

Gün geçmiyor ki fantastik veya bilimkurgu romanlarından sinema ve televizyona uyarlanan yeni bir dizi ya da film haberi almayalım. Bundan sadece birkaç yıl önce bizim için sadece bir hayalden ibaret olan çoğu diziyi ve filmi artık neredeyse her gün izler olduk. Hatta bunu normal karşılamaya bile başladık. Bunda Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ve Game Of Thrones dizisinin muhteşem başarılarının payı büyük elbette…

Ve görünen o ki önümüzdeki birkaç yıl boyunca daha bu hayalimizin gerçekleşmesinin keyfini doya doya süreceğiz. Çünkü ufukta birbirinden harika eserlerin birbirinden umut verici uyarlamaları var bizleri bekleyen. Hatırlarsanız geçen sene de buna benzer bir dosya hazırlamış, Gelecek Tüm Fantastik ve Bilimkurgu Dizi/Film Uyarlamaları başlığı altında sizlere sunmuştuk. İşte şimdi de onun 2017 modeliyle karşınızdayız. Sadece listeye şöyle bir göz atmak bile yapımcıların nasıl da bu türe iyice ağırlık verdiğini bir kanıtı âdeta. Çünkü geçen sene yapım aşamasındaki film ve dizilerin sayısı 20 kadarken bu yıl bu sayı 70’i geçiyor! Neyse… Lafı fazla uzatmıyor ve sizleri projemizle baş başa bırakıyoruz.

Keyifli okumalar…

Not: Marvel ve DC çıkışlı süper kahraman çizgi roman uyarlamalarını hem sizin hem de bizim akıl ve ruh sağlığımız açısından bir-iki istisna haricinde listeye dahil etmedik. İçinden çıkılacak gibi değil…

hazırlayan

BAYRAM SARIKAYA

M. İHSAN TATARİ

Listeye ulaşmak için aşağıdaki isimlere tıklayabilir ya da sayfalar arası geçiş yapabilirsiniz.

YAPIM AŞAMASINDAKİLER

PRODÜKSİYON AŞAMASINDAKİLER

SÖYLENTİ AŞAMASINDAKİLER

 

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

5 Yorum

Yorum Yap
  1. Muhteşem bir kaynak olmuş. Döner döner bakarım artık buraya. Ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

valerian ust

Kült Bilimkurgu Çizgi Romanı Valérian Artık Türkçe

besinci mevsim ust

Ödüllü Yazar N.K. Jemisin’in “Beşinci Mevsim” Adlı Romanı Bizlerle