Kitabına Yakışır Kapaklar

Bugüne kadar kapaklar genellikle kendi içinde yorumlanırdı. Yani büyük oranda kapak odaklı bakarak değerlendirilir ve bunun üzerine konuşulurdu. "Peki neden sadece bu şekilde konuşup yorumlansın ki?" sorusunu kendimize sorduk ve ortaya "Kitabına Yakışır Kapaklar" projesi çıktı!

korlesme

Körleşme

Elias Canetti

_______________________________________

SEVİL BAYRAK

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Roman zaten inanılmaz, karışık, okuması zor fakat çok keyifli bir roman, tıpkı kapağındaki tablo gibi. Bu tablo Meksikalı bir ressam olan Diego Rivera’ya ait ve orijinal adı “Feria Del Dia De Muertos” yani Ölülerin Panayırı, kitabın içinde bir bar sahnesi var, o sahneye de çok yakışıyor, kitabın genel kalabalığını da çok güzel yansıtıyor. Kargacık burgacık, kalabalık, renkli ve dantel gibi işlenmiş, boş bir yer kalmamacasına bakılacak pek çok detayı bulunan bu resim, romanın da her cümlesinin ince ince düşünülerek yazılmış olduğunu muştular gibi.

  • 17
    Shares
GÖZ ATIN  Brandon Sanderson'dan CDPR'a Destek
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Kitabına Yakışır Kapaklar için 1 yorum

  1. (yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)


Kitabına Yakışır Kapaklar

Bugüne kadar kapaklar genellikle kendi içinde yorumlanırdı. Yani büyük oranda kapak odaklı bakarak değerlendirilir ve bunun üzerine konuşulurdu. “Peki neden sadece bu şekilde konuşup yorumlansın ki?” sorusunu kendimize sorduk ve ortaya “Kitabına Yakışır Kapaklar” projesi çıktı!

  • 17
    Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Dosya
Bırakın Sonsuza Kadar Burada Oturalım!

Londra'da kitaplardan esinlenilerek tasarlanan banklar, görenlerin içini ısıtıyor!

Kapat