Kitabına Yakışır Kapaklar

Bugüne kadar kapaklar genellikle kendi içinde yorumlanırdı. Yani büyük oranda kapak odaklı bakarak değerlendirilir ve bunun üzerine konuşulurdu. "Peki neden sadece bu şekilde konuşup yorumlansın ki?" sorusunu kendimize sorduk ve ortaya "Kitabına Yakışır Kapaklar" projesi çıktı!

Uçuştan Uçuşa

Uçuştan Uçuşa

Ursula K. Le Guin

_______________________________________

SEVİL BAYRAK

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Farklı dünyalar, farklı canlılar ve hepsi arasında çok uyumlu geçişlerin anlatıldığı bu fantastik havaalanı öykülerine çok yakışan başka bir kapak daha. Kapak resmi Niki de Saint Phalle adlı Fransız sanatçıya ait, sanatçının bu tarzdaki çalışmaları resimle sınırlı değil, sanatçı heykel ve filmlerle de hayallerindeki figürleri insanlara sunuyor.

Uçuştan Uçuşa, birbiri ardına söylenen pek çok öyküden oluştuğu ve her öyküde farklı ırklarla, dünyalarla bizleri tanıştırdığı için bu kapak tasarımı da kitaba çok yakışıyor diyebiliriz.

  • 17
    Shares
GÖZ ATIN  Haftanın Kitabı #73 – Görünmez Adam
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Kitabına Yakışır Kapaklar için 1 yorum

  1. (yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)


Kitabına Yakışır Kapaklar

Bugüne kadar kapaklar genellikle kendi içinde yorumlanırdı. Yani büyük oranda kapak odaklı bakarak değerlendirilir ve bunun üzerine konuşulurdu. “Peki neden sadece bu şekilde konuşup yorumlansın ki?” sorusunu kendimize sorduk ve ortaya “Kitabına Yakışır Kapaklar” projesi çıktı!

  • 17
    Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Dosya
Bırakın Sonsuza Kadar Burada Oturalım!

Londra'da kitaplardan esinlenilerek tasarlanan banklar, görenlerin içini ısıtıyor!

Kapat