in

Kitabına Yakışır Kapaklar

Bugüne kadar kapaklar genellikle kendi içinde yorumlanırdı. Yani büyük oranda kapak odaklı bakarak değerlendirilir ve bunun üzerine konuşulurdu. “Peki neden sadece bu şekilde konuşup yorumlansın ki?” sorusunu kendimize sorduk ve ortaya “Kitabına Yakışır Kapaklar” projesi çıktı!

Ötekiler Arasında

Jo Walton

_______________________________________

BAHRİ DOĞUKAN ŞAHİN

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Okuduğum esnada bena çok farklı duygular tattırmış bir kitap Ötekiler Arasında. Öyle ki, nerede kitap hakkında olumsuz bir eleştiri görsem, ciddiye almıyorum.

Kapağından söz edecek olursam eğer, İthaki Yayınevi kitabın orijinal kapağını kullanmamış ve farklı bir tasarımla göz dolduran, albenili bir kapak tasarlamış. Elbette kapak çok iyi, baktıkça kendinizi tüm o yeşilliğin arasında uzanan yolda ilerliyor olarak görebilirsiniz fakat orijinal kapağı göz önünde bulundurduğumuzda, bir tık aşağıda kaldığını da söylemek isterim. En azından benim görüşüm bu yönde.

Yine de, yeşilin çok farklı tonları ile böylesine hoş bir kapak hazırlayan yayınevine teşekkür etmek gerek fakat en çok da böylesine güzel bir kitabı dilimize kazandırdıkları için teşekkür etmek gerek.

Oyla!

jane rogers ropotaj

Jane Rogers ile Video Röportaj

Yaşayan Mitoloji II: Dilde Yaşayan Mitoloji – Mitoloji Dizisi #6