in

Usta İlhamşörlerden Tavsiyeler

Kayıp Rıhtım 6. Yıl Projeleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu dosyamızda, yazarlarımız bizlere yazarlık için tavsiyelerini anlattı. Gelin hep birlikte neler dediklerine göz atalım!

John Grisham

John Grisham

Önce kendinize bir kariyer edinin, ama bu yazarlık olmasın. Yazar olmadan önce başka şeyler hakkında tecrübeleriniz olmalı, dünyanın bir kısmını görmelisiniz, aşk ve gönül yarası gibi şeyler yaşamalısınız; çünkü anlatacak bir şeylerinizin olması gerek.

Aynı zamanda da sırtınızı yaslayabileceğiniz bir şeye de sahip olmanız lazım. Hayatınızı garanti altına alıp düzenli bir maaşa kavuştuktan sonra ciddi bir yazar olmayı düşünmeye başlayabilirsiniz (Esasen buna “Kutsal Dans” teorisi denir).

İlk başta yazarlığı bir hobi olarak görmelisiniz; her gün boş zamanlarınızda bir sayfa yazı yazmalısınız. Örneğin ben, tam zamanlı bir işim olmasına rağmen kendime boş zaman yarattım. Eğer günde bir sayfa yazmazsanız hiçbir şey olmaz. Ama her gün bir sayfa bir şeyler yazmayı alışkanlık hâline getirirseniz çok geçmeden sayfalardan oluşan bir yığına sahip olursunuz.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for azizhayri azizhayri dedi ki:

    Çok iyi bir çalışma olmuş. Ellerinize sağlık…

  2. Avatar for crusherma crusherma dedi ki:

    Ed Greenwood’da yazma tavsiyesi vermiş … Güler misin ağlar mısın :sunglasses:

J.R.R. Tolkien Şiirleri

Muhtemel Geleceklerden Mektuplar #1: Alternatif Tarih Araştırmaları Sonuçları – John Scalzi