Game of Thrones’un Destansı ‘Karanlık’ Savaşı Hayranlar Tarafından Aydınlatıldı

Game of Thrones'un final sezonunda çok konuşulan The Long Night bölümündeki bazı karanlık sahneler, hayranlar tarafından 'aydınlatılarak' internete yüklendi.

Geçtiğimiz pazartesi yayınlanan Game of Thrones dizisinin 8. sezon 3. bölümündeki savaş sahnesi hayli konuşuldu. The Long Night’ın bu kadar gündem olmasının sebebi ise içerdiği büyük olaylar ya da ölümler değildi. Bölümdeki savaş sahnesinin olması gerektiğinden daha karanlık bulan izleyiciler diziyi topa tuttu. Sonrasında ise…

Topa tutmakla da kalmayıp harekete geçti!

The Long Night bölümünün görüntü yöneteni Fabian Wagner The Battle o Winterfell sahnelerinde bir hata olmadığını söylemiş, hatta suçu izleyicinin izlediği platformlara atmıştı. Ancak hesaba katmadığı bir şey var. Teknoloji çağında yaşıyoruz.

YouTube’daki Hivemind kanalı, bu kadar kısa sürede hiç üşenmeden dizinin karanlık bulduğu belli başlı sahnelerini aydınlatıp bu videoları internete yükledi!

Hivemind kanalında yayınlanan ‘aydınlatılmış’ sahneleri hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Videolar doğal olarak Game of Thrones 8×3’ten spoiler içerir…

Bu bölümün belki de böylesine gündem olması HBO’nun sezon yayınlanmaya başlamadan önce yaptığı açıklamalardı. Yapımcılar ısrarla Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filmindeki Miğfer Dibi Savaşı ile benzettiği ve hatta ondan da görkemli olacağını belirttiği açıklamaları şimdi başlarına bela olmuş görünüyor.

Ne dersiniz? Aydınlatılmış versiyonlar size de daha ideal geldi mi? Wagner’in, “Eğer bazı şeyleri görmediyseniz, görmenizi istemediğimiz içindir,” açıklamasını samimi buluyor musunuz? Belki de bölümü olduğu gibi izleyip kabullenmeliydik, kim bilir?

Kalan üç bölümü de izleyip Demir Taht’a kimin oturduğunu görmeden, bu sözlerin gerçek manasını çözemeyecek gibi görünüyoruz.

Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!


* Rakamlarla GoT Dizisi

* Şamanizm Simya ve Game of Thrones

* Game of Thrones’tan 6 Mitolojik ve Tarihi Esinlenme

* Game of Thrones’u Tahtından Etmesi Olası 8 Fantastik Dizi Uyarlaması

* Finlandiya’daki Game of Thrones Temalı Buz Otel Misafirlerini Bekliyor

GÖZ ATIN  The Last of Us Dizisi Oyunun Öyküsünü Genişletecek
Etiketler:  
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Game of Thrones’un Destansı ‘Karanlık’ Savaşı Hayranlar Tarafından Aydınlatıldı için 4 yorum

  1. Gayet güzel olmuş. Neler olup bittiğini daha net görmüş olduk


  2. Tansael dedi ki:

    Bana fazla aydınlık geldi, sözüm ona gece ama siyah neredeyse yok her yer parlak mavi. Karanlığın verdiği o tedirginlik büyük oranda yok olmuş. Sahnedeki herşeyi en ince ayrıntısına kadar göstermek gece için uygun bir seçim değil, öyle isteseler savaş gündüz olurdu. İnsanlar reklam filmi gibi yaklaşıyor mevzuya, ürünü net göremiyoruz aydınlatalım sahneyi :laughing:


  3. Husey dedi ki:

    Bu düzenleme ile sanki ay ışıgı altında çekilmiş gibi.Bence karanlık hali daha iyi olmuş ama bölüm çok boştu zaten:)


  4. Ishamael dedi ki:

    Çok güzel olmuş. Umarım görüntü yönetmeni görür de utanır çıkardığı işten.


Game of Thrones’un Destansı ‘Karanlık’ Savaşı Hayranlar Tarafından Aydınlatıldı

Game of Thrones’un final sezonunda çok konuşulan The Long Night bölümündeki bazı karanlık sahneler, hayranlar tarafından ‘aydınlatılarak’ internete yüklendi.

Başa dönün