Menu
in ,

Netflix’in “3 Cisim Problemi” Dizisi 2. Sezon Onayını Aldı

3 Cisim Problemi 2. Sezon için resmi onayı aldı. Netflix’in ödüllü bilimkurgu serisinden uyarladığı dizi macerasına devam edecek.

3 Cisim Problemi 2. sezon ile geri dönecek. Cixin Liu’nun ödüllü bilimkurgu destanı, Netflix ekranlarındaki yolculuğuna devam edecek.

Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss ile The Terror ile adından söz ettiren Alexander Woo’nun yaratıcı koltuğunda yer aldığı 3 Cisim Problemi’nin devamı için yeşil ışık yandı.

Çinli bilimkurgu yazarı Cixin Liu’nun İngilizcede Remembrance of Earth’s Past adıyla yayımlanan ve toplamda üç kitaptan oluşan (Üç Cisim Problemi, Karanlık Orman ve Ölümün Sonu) serisi ekran yolculuğunu sürdürüyor.

- Reklam -

İlk etapta hakları Amazon tarafından satın alınan ve 1 milyar dolarlık iddialı bir bütçeyle gündeme gelen yapım, sonrasında Netflix’e geçmişti. Dönemin çıkış yapan yönetmenleri David Benioff ve D.B. Weiss ikilisiyle anlaşan Netflix, aynı iddiayı sürdürmek konusunda kararlı davranmıştı.

21 Mart 2024’te 8 bölümden oluşan ilk sezonu izleyicilerle buluşan yapım; IMDb’de 7,5/10 puan, Rotten Tomatoes’taysa %79 eleştirmen ve %78 izleyici skoruna sahip olmuştu. Kayıp Rıhtım’da yer alan incelemede ise yapım “ilk temas konseptine getirdiği güçlü bakış açısı” ile övgü toplamıştı.

3 Cisim Problemi 2. Sezon ile Geri Dönüş Hazırlığında

Netflix, yayınladığı bir duyuru videosuyla 3 Cisim Problemi’nin geri döneceğini resmi ağızdan doğruladı. David Benioff, D.B. Weiss ve Alexander Woo üçlüsü uyarlamanın yeni sezonunda da görevlerini sürdürecek.

Benioff ve Weiss’ın Netflix’le olan genel anlaşmalarını da yenilemelerinin ardından, 3 Cisim Problemi’ndeki görevleri dışında yayıncı kuruluş için ayrıca Death by Lightning de dahil olmak üzere başka projeler de hazırlayacaklar.

3 Body Problem dizisinin ilk sezonu 1960’ların Çin’inde Ye Wenjie’nin evrenin dört bir yanına şok dalgaları gönderen ve günümüz bilim insanlarından oluşan bir grubun doğa kanunlarının çözülüşüne tanık olarak şaşkınlığa uğramasına neden olan kader kararının ardından yaşananları konu alıyordu.

Benioff, Weiss ve Woo, duyuruya eşlik eden resmi bir açıklamada şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu hikâyeyi destansı sonucuna kadar anlatacağımız için çok heyecanlıyız. Cixin Liu’nun muhteşem üçlemesinin son sayfasını okuduğumuzdan beri, seyirciyi bizimle birlikte bu hikâyenin sonuna götürebileceğimizi umuyorduk. İşte başlıyoruz!”

2. sezon hazırlıkları Mart 2024’te başlayan yapım böylelikle yeni sezon onayını da resmi ağızlardan almış oldu.

Dizi ve Kitaplar Geniş Kitlelere Ulaştı

Dizi hem Netflix’te en çok izlenen yapımlar arasına girdi hem de Cixin Liu’nun kitaplarını yeniden çoksatarlar arasına soktu. Dahası, dizide yalnızca bahsi geçen 1962 tarihli Silent Spring kitabını da popüler hâle getirmeyi başardı.

Dizinin ilk sezon kadrosunda Jovan Adepo, John Bradley, Rosalind Chao, Liam Cunningham, Eiza González, Jess Hong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Sea Shimooka, Saamer Usmani, Benedict Wong ve Jonathan Pryce gibi isimler yer alıyordu.

3 Cisim Problemi 2. Sezon yayın tarihi ise henüz bilinmiyor.

(Duyuru videosunu YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

İlginizi çekebilir: Cixin Liu ile Özel Röportaj – Kayıp Rıhtım

3 Cisim Problemi 2. sezon hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Yorum Yap

Exit mobile version