in , ,

75. Emmy Ödülleri Hollywood’da Devam Eden Grevler Nedeniyle Ertelendi

Heyecanla beklenen 75. Emmy Ödülleri, Hollywood’da sürmekte olan grevler nedeniyle ertelendi. Ne zaman yayınlanacağı ise şimdilik belirsiz.

75. Emmy Ödülleri Ertelendi: Sebep Grevler
- Reklam -
- Reklam -

75. Primetime Emmy Ödülleri, beklenen tarihinde gerçekleşmeyecek. Hollywood’da yazarlar ve oyuncular arasında devam eden grev nedeniyle, televizyon dünyasının en prestijli ödül töreninin tarihi belirsizliğe gömüldü.

75. Emmy Ödülleri’nin tarihinin resmi olarak ertelendiği duyuruldu. TV Academy ve FOX, etkinliğin planlanan 18 Eylül 2023 tarihini bir süreliğine bekletmiş olsa da, Hollywood’daki grevlerin devam etmesi üzerine artık bu tarihte gerçekleşmeyecek. Etkinliğe katılmak üzere hizmet veren firmalar, yapımcılar ve diğer ilgili kişiler, törenin ileri bir tarihe ertelendiği konusunda mail yoluyla bilgilendirildi.

Devam Eden Grevler 75. Emmy Ödülleri’nin Yayınlanacağı Tarihi Belirsizliğe Soktu

Hollywood, yıllardır görülmemiş grevlerle sarsılıyor. Yazarlar ve aktörler arasındaki SAG-AFTRA grevi tüm prodüksiyonları ve tanıtımları felç etti. Grevler nedeniyle oyuncular kendi dizilerini veya filmlerini tanıtamazken, yazarlar ise hiçbir şekilde çalışamıyorlar. Bu durum, Emmy Ödülleri’nin düzenlenmesini zorlaştırıyor ve törenin en iyilerini kutlamak için uygun bir zaman bulunamıyor.

- Reklam -

2023 Emmy Ödülleri Adayları

Emmy Ödülleri 2001’den bu yana ilk kez erteleniyor. O yıl 11 Eylül saldırılarının ödül tarihini ötelemesinden sonra Afganistan’daki ilk askeri harekat, televizyon yayınını tekrar kasım ayına kaydırmıştı.

Heyecanlı Bekleyiş Sürüyor

Henüz kesin bir tarih belirlenmemiş olsa da, televizyon dünyasının en gözde ödül töreninin tarihi, ağustos ayının başlarında duyurulması bekleniyor. Fox’un töreni Ocak 2024’te düzenlemeyi düşündüğü bildirilirken, TV Academy ise töreni Kasım 2023’te gerçekleştirmek istiyor ve hatta bunun için diretiyor. Ancak grevlerin hâlâ sonuçlanmamış olması nedeniyle, belirsizlik devam ediyor ve ocak ayı daha güvenli bir seçenek olarak görünüyor.

Ödül Sezonunda Fırtına Var

Emmy Ödülleri televizyon dünyasının en prestijli etkinliklerinin başında geliyor ve  aynı zamanda ödül sezonunun en önemli kilometre taşlarından birini oluşturuyor. Grevler, hem televizyon yapımlarını hem de film sektörünü etkileyerek bu yılki ödül sezonunu tam bir muamma haline getirdi. Ancak adaylar için heyecan, hâlâ tüm dünyada devam ediyor ve adaylar arasında yer alan dizilerin listesi oldukça dikkat çekici!

- Reklam -

75. Emmy Ödülleri Hollywood'da Devam Eden Grevler Nedeniyle Ertelendi

Büyük Zafer İçin Yarış Başlıyor

HBO’nun Succession (27 adaylık), The Last of Us (24 adaylık) ve The White Lotus (23 adaylık) dizileri, bu yılki ödüllerin tahtına göz dikmiş durumda. Komedi kategorisinde ise Apple’ın sevilen dizisi Ted Lasso (21 adaylık) ve Amazon’un The Marvelous Mrs. Maisel (13 adaylık) dizisi, adaylık sayılarıyla dikkatleri çekiyor. Hollywood’un en sevilen yapımları büyük zafer için yarışıyor ve bu yılki ödüllerde hangisinin öne çıkacağı büyük bir merak konusu. Adaylar 12 Temmuz’da, SAG-AFTRA grevinin başlamasına 48 saatten daha az bir süre kala açıklanmıştı.

Devam eden grevlerin diğer büyük ödülleri de erteleyeceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

    Bi olağanüstü kanun hükmünde kararname çıkarttırsana Amerika. Ne greviymiş bu? Biber gazını dayayında grevi bıraksınlar vatan hainleri ya.

  2. Avatar for kuklacini kuklacini dedi ki:

    BCS harcalarsa Al Pacino Oscar draması gibi olur.Ted Lasso son sezonda sadece ödül avcılığı amacıyla çekilmişti umarım çok fazla ödül kazanmaz son sezon buna değmez.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Görevimiz Tehlike 8'in İstanbul Çekimleri İptal Edildi

Yeni “Görevimiz Tehlike” Filminin İstanbul’da Gerçekleştirilmesi Planlanan Çekimleri İptal Edildi

Netflix Ağustos 2023 Yayın Takvimi Belli Oldu

“Ragnarok” 3. Sezondan “Kötü Adamın 10 Günü”ne… Netflix’in Ağustos Ayı Yayın Takvimi Belli Oldu