in , ,

“Adventure Time” Evreni Yeni Bir Film ve Çizgi Diziler ile Genişliyor

“Adventure Time” evreninde geçecek yeni film ve diziler duyuruldu. Warner Bros. popüler animasyon macerasına yeni halkalar eklemeye hazırlanıyor.

Yeni Adventure Time Film ve Dizileri WBD
- Reklam -
- Reklam -

Adventure Time evreni genişlemeye devam ediyor. Cartoon Network’ün popüler animasyon dizisi, yeni serüvenler ile geri dönüyor.

2010 – 2018 yılları arasında Cartoon Network’te yayınlanan Adventure Time, çağdaş çizgi diziler arasında isminden en çok söz ettiren yapımlardan biri olarak anılıyor. Uzak bir gelecekte gerçeküstü maceralara atılan Köpek Jake ve Finn’in hikâyelerini konu alan yapım, hayranlarının karşısına son olarak 2023’teki Fionna and Cake spin-off’uyla çıkmıştı.

Fransa’nın Annecy kentinde gerçekleştirilen Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali’nde aralarında gelecek Adventure Time projelerinin de yer aldığı birçok yeni yapım duyuruldu.

- Reklam -

Variety’nin haberine göre Adventure Time evreni büyük bir genişleme hamlesine hazırlık yapıyor. Warner Bros. Discovery, bu seneki Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali’nde bir dizi iddialı projeyi peş peşe açıkladı.

Yeni Adventure Time Film ve Dizileri

İşte Yeni Adventure Time Film ve Dizileri Hakkında Bilinen Detaylar

Adventure Time bir film ve iki spin-off çizgi dizi ile evrenini genişletmeyi sürdürecek. Spin-off’lardan ilki Adventure Time: Side Quests olarak adlandırılacak Finn’in hâlâ küçük bir çocuk olduğu dönemi takip edecek. Günlerini en iyi arkadaşı Jake ile büyük maceralar hayal ederek geçiren genç Finn, izleyicilere ana dizide sunulan özverili kahramanın bilinen hâline nasıl geldiğini hatırlatmayı hedefleyecek.

Adventure Time televizyon projelerinde daha geniş anlatılar kurmakla bilinse de Side Quests karmaşık bir yapıdan uzaklaşacak ana karakterlerin genç versiyonlarının eğlenceli hâllerini sunmayı tercih edecek.

Duyurulan ikinci spin-off dizisi ise Adventure Time: Heyo BMO adını taşıyacak ve okul öncesi çocuklara hitap edecek. Merkezine ise çizgi dizinin sevilen karakteri BMO’yu alacak.

- Reklam -

Yeni Adventure Time Film ve Dizileri Heyo BMO

Yeni Adventure Time filmi hakkındaki ayrıntılar ise hâlâ belirsiz. Ancak projede Steven Universe’ün de yaratıcısı olan Rebecca Sugar’ın yer alacağı belirtiliyor. Sugar’a ayrıca Over the Garden Wall’dan Patrick McHale ve Adventure Time’dan Adam Muto eşlik edecek. Filmin yayın tarihi ise şu an için bilinmiyor.

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, sık sık yeni markalar yerine eski ve kaliteli projeleri yeniden canlandırmaya yönelik hamleler yapmasıyla adından söz ettiriyordu. Zaslav’ın bu vizyonu doğrultusunda WBD çatısı altındaki önemli markalar için yeni yapımlar birbiri ardına duyurulmaya devam ediyor.

Annecy’de duyurulan diğer yapımlar arasında Regular Show dizisi ve Foster’s Home for Imaginary Friends’in spin-off’u da yer alıyor.

Siz duyurulan yeni projeleri nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Regular Show’dan sonra en sevdiğim Cartoon Network serisi idi. Devam etmesine sevindim. Darısı Clarence’in başına.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yeni Regular Show Dizisi

Yeni “Regular Show” Dizisi Geliyor

House of the Dragon 3. Sezon Onayı

2. Sezonu Prömiyere Hazırlanan “House of the Dragon” 3. Sezon için Resmi Onayı Erkenden Aldı