in , ,

“WandaVision”ın Devamı Niteliğindeki Marvel Dizisi “Agatha All Along”tan İlk Fragman

Agatha All Along dizisi için ilk fragman paylaşıldı. Disney Plus platformunda yayınlanacak yeni Marvel macerası, WandaVision’ın spin-off’u olacak.

Agatha All Along Dizisi Geliyor: İşte İlk Fragman
- Reklam -
- Reklam -

Agatha All Along dizisinden ilk fragman yayınlandı. WandaVision dizisindeki Agatha Harkness’a odaklanacak spin-off dizisi, birçok isim değişikliğinin ardından Disney+’taki yerini almaya hazırlanıyor.

Dizinin kadrosunda birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Aubrey Plaza, Rio Vidal adında bir cadıyı canlandırırken, Patti LuPone 450 yaşındaki cadı Lilia Calderu rolünde izleyicinin karşısına çıkacak. Sasheer Zamata büyücü Jennifer Kale’i canlandıracak. Ayrıca Joe Locke, Ali Ahn, Debra Jo Rupp ve Paul Adelstein gibi isimler de kadroda yer alıyor.

WandaVision’ın yaratıcı gücü Jac Schaeffer, Agatha All Along’un da showrunner’ı olarak görev yapıyor ve pilot bölümü yönetiyor. Rachel Goldberg ve Gandja Montiero ise diğer bölümleri yönetecek.

- Reklam -

Agatha All Along Dizisi Marvel Sinematik Evreni’ne Korku Öğeleri Getirmeye Hazırlanıyor

Agatha All Along Dizisi Geliyor: İşte İlk Fragman

Dizi geliştirme sürecinde birçok kez isim değişikliğine uğradı. Önce Agatha: House of Harkness, sonra Coven of Chaos, daha sonra Darkhold Diaries ve son olarak The Lying Witch With Great Wardrobe isimleriyle anıldı. Başlangıçta bu değişikliklerin dizinin sorunlu bir senaryoya sahip olması ve sürekli değişim uğramasına bağlandı. Ancak sonrasında hepsinin Agatha’nın hileli doğasına ve dizinin gizemli atmosferine uygun bir pazarlama stratejisi olduğu ortaya çıktı.

Dizinin merkezinde WandaVision’da Kathryn Hahn’ın canlandırdığı Agatha Harkness karakteri yer alıyor. Resmi açıklamaya göre, güçlerini kaybetmiş olan Agatha, polis merkezindeki bir kadının yardımıyla tuhaf bir büyünün etkisinden kurtuluyor. Ardından kaybettiği güçlerini tekrar kazanmak için umutsuz bir cadı topluluğu oluşturarak tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.

Agatha All Along Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

- Reklam -

Görüntüler, türleri harmanlayarak bir şekilde izleyicinin karşısına çıkıyor. Başlangıçta sert bir cinayet soruşturması gibi görünen hikâye, Agatha’nın Wanda’nın cesedini incelemesiyle başlıyor. Ancak kısa süre sonra olaylar kontrolden çıkıyor ve Agatha, eski büyücü dostlarıyla bir araya gelerek güçlerini geri kazanmaya çalışıyor.

Agatha All Along, 18 Eylül’de ilk iki bölümüyle Disney+’ta yayınlanmaya başlayacak. Kalan bölümler ise haftalık olarak yayınlanacak. Marvel Sinematik Evreni’nin televizyon ayağını genişleten dizi, WandaVision hayranlarını tekrar ekran başına çekmeyi hedefliyor. Ayrıca, WandaVision’da büyük beğeni toplayan “Agatha All Along” şarkısının yeni versiyonunun dizide yer alıp almayacağı merak konusu.

"WandaVision"ın Devamı Niteliğindeki Marvel Dizisi "Agatha All Along"tan İlk Fragman

Dizinin ilk fragmanını nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for cankutpotter cankutpotter dedi ki:

  Deadpool ve Volverine filmi ve Daredevil dizisi varken ben bunu unutmuştum yahu! :joy: İzleyeceğim ama bana çok da gerekli bir işmiş gibi gelmedi. Hadi hayırlısı.

 2. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Marvel ucuz dizi ve film çevirip, buradan gelir elde etmeye çabalıyor. Agatha dediğin karakter ne kadar önemli, Cytorrak, Dormammu, Mefisto gibi karakterlere yönelse daha iyi değil miydi !!

 3. Avatar for SherlockHolmes SherlockHolmes dedi ki:
  1. Ucuz dediğin bu dizi WandaVision dizisi ve Doctor Strange 2 filmiyle doğrudan bağlantılı.
  2. Marvel evreninde Scarlet Witch önemli bir karakter. Doctor Strange 2 filmindeki olaylardan sonra ne olduğunu bu dizide gösterilecek. Bu dizide yaşanan olaylar Scarlet Witch için önemli olacak. Spoiler olmasın diye bilgi vermiyorum.
  3. Evrende cadılar önemli bir yere sahip öyleki Scarlet Witchte bir cadı olduğu için buradan anlayabiliyoruz.
  4. Büyük ihtimal Mephisto bu dizide gözükebilir ya da anılabilir. Çünkü Scarlet Witch ile bağlantılı bir karakter.
  5. Dormammu’ya özel bir diziye ihtiyaç yok. Doctor Strange 1 filminde gösterdiler. Tahminen Doctor Strange 3 filminde de gösterme ihtimalleri var. Çünkü Doctor Strange 2 after credits sahnesinde gelen Clea Dormammu ile bağlantılı bir karakter.

  Dizi iyi olur ya da kötü olur. Çıkmadan bilemeyiz. Bilgi vermek için bunları yazıyorum. Fakat dizinin Marvel evreni için önemli bir yere sahip olacağını bilmeniz yeterli. Takip edenler için bu bile diziyi önemli yapar.

 4. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Ben fikrimi belirttim, koskoca Marvel evreninde işlenecek bir ton karakter varken neden Agatha dedim ben. Millet Dr. Doom bekliyor, Maestro bekliyor, Galactus bekliyor, Sentry bekliyor…Gelen; Agatha, She Hulk. Neyin ne ile bağlantısı olduğu beni ilgilendirmiyor, 5 sezon dizi izleyip " a meğerse bu Mepisto ile ilgiliymiş." mi diyeyim. neyse, kendi bilecekleri iş.

 5. Avatar for SherlockHolmes SherlockHolmes dedi ki:

  Yukarıda da belirttim cadılar sinematik evren için önemli bir yerde Agatha dizisi de Scarlet Witch için çıkıyor. Boş yere çıkan bir dizi ve karakter değil yani. She Hulk ise olmasaydı da olurdu.

  Doctor Doom Secret Wars filminde, Sentry Thunderbolts filminde, Galactus ise büyük ihtimal Fantastic Four filminde gelecek.

  Marvel sinematik evreni adı üstünde sinematik evren. Filmler diziler birbirleriyle bağlantılı olacak. Yoksa ne anlamı kalır? 2028 yılına kadar çıkan tüm dizi ve filmler en sonda Avengers 5 ve 6 ya bağlanacak.

  E zaten amaçları da bu. 2008 den 2018 2019 yılına kadar çıkan filmler nasıl Infinity War ve Endgame filmlerine bağlandıysa 2019 dan sonra çıkan film ve dizilerde sıradaki Avengers filmlerine bağlanacak. Avengers filmlerinden önce de kendi aralarında bir bağ olması gerek. Agatha diziside bu şekilde. WandaVision dizisinden itibaran Scarlet Witch’in karakter gelişimi Mephisto’ya da bağlanıyor. Agatha dizisinde de büyük ihtimalle Doctor Strange 2 filminde yaşananlardan sonra Scarlet Witch üzerinden Mephisto’yu işleyecekler.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

Dümeni Yaratıcılığa Kırmak Alıntıları - Ursula K. Le Guin

Ursula K. Le Guin’den Yaratıcı Yazarlık Önerileri: İşte “Dümeni Yaratıcılığa Kırmak”tan Başucu Tavsiyeleri

Antik Mezopotamya'da Egemenliğin Tanrısal Kökleri - Vahyettin Aygün | Haftanın Kitabı #329

Antik Mezopotamya’da Egemenliğin Tanrısal Kökleri – Vahyettin Aygün | Haftanın Kitabı #329