in , ,

ABD’li Eski İstihbarat Yetkilisi, Amerikan Ordusunda ‘İnsan Kökenli Olmayan’ Uçan Araçlar Olduğunu İddia Etti

ABD’li eski bir istihbarat görevlisi, Amerikan ordusunun elinde dünya dışından sağlam şekilde gelmiş ‘uzaylı araçların’ olduğunu iddia etti.

ABD Ordusu UFO Uzay Aracı

ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı bir kurumda açıklanamayan anormal hava olaylarının incelendiği ekipte yer alan eski istihbarat yetkilisi David Grusch, yaptığı açıklamada ABD hükümetinin elinde insanlığa ait olmayan ve sağlam durumda araçlar olduğunu kaydetti. Son dönemlerde gündeme gelen UFO tartışmaları yeniden alev aldı.

David Grusch, Amerikan hükümetinin uzun yıllardır vatandaşlarına UFO ve uzaylı yaşam hakkında yalan söylediğini de ekliyor.

Geçen günlerde NASA’nın UFO’ların varlığını kabul etmesiyle konu üzerindeki tartışmalar giderek hararetlendi. 800 gizemli raporun incelendiği toplantıda çoğu olay açıklanabilir temellere bağlansa da bazı durumlara açıklama getirilemediği söylendi. Bunlar arasında Orta Asya’da kaydedilen gizemli bir uçan küre de yer aldı.

NASA UFO Varlığı Video

UFO Tartışmalarına Bir Yenisi Eklendi

ABD ordusunda hava kuvvetleri görevlisi olarak çalışan David Grusch iddialara bir yenisini ekledi. Grusch, Amerikan hükumetinin elinde “insan kaynaklı olmayan” birtakım teknolojik ekipmanın olduğunu ve bu teknolojinin üzerinde çalışıldığını öne sürdü.

“İnsan kaynaklı olmayan teknik ekipmanlar toplanıyor. İsterseniz buna iniş yapmış ya da çakılmış uzay gemisi ya da başka bir şey deyin, hepsi insan kaynaklı olmayan egzotik kaynaklara sahip.”

Bulunan bilgilerinin illegal biçimlerde üstlerinin örtüldüğünü de sözlerine ekleyerek askeriyedeki gizli bir bölümde tüm bu teknolojilerin araştırıldığını açıklıyor. Bu bilgileri aldıktan sonra kariyerinin bitebileceğini söyleyen 36 yaşındaki asker, elinde bazı gizli kanıtların olduğunu da ekledi:

“Bütün kariyerim boyunca tanıdığım alt ya da üst kademeden birçok istihbarat çalışanı bana güvenip bir programın parçası olduklarından bahsettiler. Sözlü ifadelerinin yanı sıra bana bazı dokümanlar ve diğer kanıtlarla, daha önce hiçbir belgede görmediğim UAP (Unidentified Aerial Phenomena/normal hava olayları) Task Force isminde bir programdan bahsettiler.”

David Grusch UFO Uzaylı
David Grusch

Ulusal güvenlik sebeplerinden dolayı bahsedilen kanıtları gösteremeyeceğini söyleyen Grusch, konunun çeşitli şekillerde üstünün kapatılmaya çalışıldığını söylüyor.

David Grusch: “Kesinlikle Yalnız Değiliz”

Grusch’ın açıklamaları ise askeri kademeden ortaya atılan ilk “uzaylı” iddiası değil. Ulusal Hava ve Uzay İstihbarat Merkezi’nde çalışan istihbaratçı Jonathan Grey de dünya dışı materyallerin varlığını doğrulamış ve “evrende yalnız değiliz” açıklamasının altını çizmişti.

Grusch, uzay gemilerinin araştırılması sonucunda farklı bulgulara da rastlandığını da iddialarına ekledi:

“Tabii ki, çakılmış ya da iniş yapmış şeyleri araştırdığınızda bazı zamanlarda ölü pilotlarla karşılaşabiliyorsunuz. Ne kadar fantastik duyulduğunu biliyorum ama bunların hepsi gerçek.

“Kesinlikle yalnız değiliz. Araştırma sonuçları, deneysel olarak yalnız olmadığımızı söylüyor.”

NASA UFO Varlığı Kabul Edildi

Konuşmasının sonunda gerçekleri söylediğini yineleyen Grusch, kendisini ve bütün kariyerini tehlikeye atmak pahasına böyle bir şeye giriştiğini söylüyor. Amerikan Savunma Bakanlığı ise konuya dair henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Siz bu açıklamalar ve UFO kavramı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir ve daha fazlası için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: News Nation

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

    Bilemiyorum; gezegenimiz dışında uzayda başka gezegenlerde de başka başka türde yaşamların olduğuna inanan birisi olarak, son bir yılda hızlanan açıklamaların sanki başka bir amaca hizmet ettiğini sezinliyorum. Çünkü bu açıklamalara en çok ihtiyaç duyulan, film ve dizi sektöründe işlenmesiyle tüm dünyada uyanma yaşattığı için aşağı yukarı 1975 - 2010 yılları arasında yapılmadı da (aksine deli gibi sürekli, hiç durmadan yalanlamalar - karalamalar - iftiralar yapıldı) niçin şimdi ?

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Rebel Moon İki Bölüm Netflix

Zack Snyder’ın Galaksilerarası Bir Macerayı Konu Alan “Rebel Moon” Filmi İki Parça Hâlinde Yayınlanacak

Netflix Games'e God of War Takviyesi

“God of War”un Sanat Yönetmeni, Netflix’in Oyun Stüdyosuna Katıldı