in , ,

Armağan Zamanlar – Zoran Zivkoviç | Haftanın Kitabı #293

Haftanın Kitabı köşesinde bu hafta Dünya Fantazi Ödülü sahibi Sırp yazar Zoran Zivkoviç’in mozaik romanı “Armağan Zamanlar” var.

Armağan Zamanlar - Zoran Zivkoviç | Haftanın Kitabı #293
- Reklam -
- Reklam -

Armağan Zamanlar | Künye

Yazar: Zoran Zivkoviç
Yayınevi: Ketebe Yayınları
Çeviri: Banu Irmak
Orijinal Adı: Vremenski Darovi
Orijinal Dili: Sırpça
Sayfa Sayısı: 112
Çıkış Tarhi: Ekim 2022


Armağan Zamanlar – Zoran Zivkoviç | Arka Kapak Tanıtımı

Armağan Zamanlar - Zoran Zivkoviç

- Reklam -

En çaresiz ânınızda, her şeyi değiştirebilme ve düzeltme imkânı karşılığında ne kadar büyük bir bedel öderdiniz? Ya bir ömür merak ettiğiniz, hayatınızı adadığınız sırrı çözmek için? Ya da olanı olmamış kılmak, mahkûm olduğunuzu düşündüğünüz mutsuzluktan kurtulmak için?

2003 Dünya Fantezi Roman ödüllü ünlü Sırp yazar Zoran Zivkoviç, Başka Zaman Kütüphaneleri’nden sonra bir başka mozaik romanla karşınızda! Engizisyon tarafından idam edilmek üzere sabahı bekleyen bir astronom, bilim camiasınca hiç ciddiye alınmamış bir bilim insanı ve hayatını mahveden olayı atlatamayan bir saatçi… Gizemli bir ziyaretçi, ortak noktaları zaman karşısındaki çaresizlikleri olan bu üç kişiye belirsiz bedeller karşılığında eşsiz birer zaman dilimi armağan eder. Ziyaretçinin kimliğiniyse yalnızca deli olduğu gerekçesiyle stüdyosuna kapatılan, kimsenin inanmadığı bir ressam bilmektedir…

Zoran Zivkoviç Kimdir? | Hayatı ve Özgeçmişi

Zoran Zivkoviç

Sırp yazar, akademisyen ve eleştirmen olarak tanınan Zoran Zivkoviç, 22 Ekim 1947 tarihinde Belgrad, Yugoslavya (şu anki Sırbistan) doğdu. Özellikle kısa öyküler ve romanlarıyla adından söz etttiren yazarların eserleri genellikle bilimkurgu, fantazi, kara mizah ve metafizik unsurları bir araya getiriyor.

- Reklam -

Sıradışı, sürrealist ve düşünsel içeriklere sahip olan yazarın kitapları arasında Başka Zaman Kütüphaneleri ve Müziğin Yedi Dokunuşu gibi önemli eserler bulunuyor. Yazar aynı zamanda eleştirmenlik de yapmış ve Sırp ve dünya edebiyatı hakkında eserler üretmiştir.

Sırbistan’da ve dünya çapında birçok edebiyat ödülü kazanan yazarın eserleri birçok farklı dile çevrildi.


Armağan Zamanlar kitabı hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. Benzer içerikler için bizi Google News üzerinden takip edebilirsiniz.

* * *

* Haftanın Kitabı olarak belirlediğimiz tüm eserler için tıklayın.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bethesda Softworks ve ZeniMax Xbox Microsoft Rapor

Microsoft 3 Yılın Ardından İpleri Eline Alıyor: Bethesda ve ZeniMax Artık Doğrudan Xbox’a Rapor Verecek

They Follow Geliyor: It Follows 2 Onaylandı

Bağımsız Korku Filmi “It Follows”, 10 Yılın Ardından Devam Filmine Kavuşuyor