in ,

Ann Sei Lin İmzalı Fantastik Roman Serisi “Asi Ateş” ile Macerasına Devam Ediyor

Asi Ateş Türkçedeki yerini alıyor. Asi Gökler’in devamı niteliğindeki Ann Sei Lin romanı, Genç Timaş etiketini taşıyor. | Ön Okuma

Asi Ateş Çıktı: Ann Sei Lin'den Fantastik Roman Serisi
- Reklam -
- Reklam -

Asi Ateş Türkçe raflarındaki yerini aldı. Ann Sei Lin’in kaleme aldığı ve fantastik roman serisi Asi Gökler’in devamı niteliğindeki macera, ilk kitapta olduğu gibi Genç Timaş etiketiyle yayımlanıyor.

Fantastik edebiyata olan tutkusuyla tanınan yazar ve kütüphaneci Ann Sei Lin, Singapur’da doğdu. Şu anda Londra’da yaşayan Lin, Japonya’nın Chiba şehrinde birkaç yıl yaşadı ve çalıştı. Japon Edebiyatı alanında lisans derecesine ve Yaratıcı Yazarlık alanında yüksek lisans derecesine sahip.

Rebel Skies, yani Asi Gökler adıyla çıkış yaptığı üçlemesi, Meiji dönemini anımsatan bir dünyada geçiyor. Studio Ghibli tarzından esinlenen seride bolca siyasi entrika ve macera yer alıyor.

- Reklam -

Orijinal adı Rebel Fire: Rebel Skies #2 olan ve ilk defa Temmuz 2023’te yayımlanan roman, “hava gemileri, gökyüzü şehirleri ve isyanlarla dolu bir dünyada geçen, hareketli ve lirik bir fantastik macera üçlemesinin ikinci kitabı” olarak tanımlanıyor.

Asi Ateş – Ann Sei Lin | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Asi Ateş - Ann Sei Lin

Yer ve Gök Şehirlerinin Mücadelesi Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Kurara, Haru’ya ulaşmayı ve onu kurtarmayı başardı ancak bu tahmin ettiğinden de zor oldu. Prenses’in elinden sağ kurtulsalar bile Prenses, onlar için hâlâ bir tehdit unsuru ve nefesini enselerinde hissettiriyor. Prenses’in onlar için yeni bir planı olduğundan emin olan arkadaşlar, kaçmak için yeni tanıştıkları bir şikigamiyle yolculuğa çıkıyor ancak tanımadıkları bir şikigamiye ne kadar güvenebilirler?

- Reklam -

Mikoşima İmparatorluğunda herkesin çevirdiği gizli saklı işler, en beklenmedik anlarda ortaya çıkmaya devam ediyor. Birbirine öfkeli olan halklar, çıkarları gereği bir araya gelmekten de geri durmuyorlar. Tüm bu savaş sürerken, Kurara hâlâ şikigamilerinin sırrını çözmekle ve onları özgür bırakmakla âdeta kafayı bozmuş durumda. En yakın arkadaşı Haru, onu bu yoldan döndürmeye çalışsa da Kurara bildiğini okumaya devam ediyor. Kurara’nın ulaşması gereken şikigami Suzaku, onun sorularına cevap olabilecek mi?

Fantastik Asi Gökler üçlemesinin ikinci kitabı olan Asi Ateş’te gücün ve bilgeliğin önemi yeniden ortaya çıkıyor. Gök şehirlerinin ve kâğıt canavarların dünyasındaki mücadele nefesinizi kesecek.

Toplamda 384 sayfadan oluşan kitabın çevirisini, ilkinde olduğu gibi Hatice Meryem Gelgör üstlendi. Asi Ateş, Mayıs 2024 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Son olarak kitabın ilk sayfalarını içeren tadımlık ön okumasına göz atmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Asi Ateş’in konusunu nasıl buldunuz? Serinin ilk kitabını okumuş muydunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni çıkan kitaplardan haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Miken Zırhı Savaşın Ağır Şartlarına Dayandı

Tarih Sayfalarından Fırlayan Gerçek: Miken Zırhlarının Savaşın Ağır Şartlarına Dayanabildiği Ortaya Çıktı

Hunter x Hunter Mangasında 8 Bölüm Hazır

“Hunter x Hunter” Mangası Devam Bölümleriyle Geliyor: Togashi 8 Bölümün Hazır Olduğunu Duyurdu