in , ,

Binbir Gece Masalları Esintili “Assassin’s Creed Mirage” Oyunundan Yeni Fragman Yayınlandı

Assassin’s Creed Mirage fragmanı paylaşıldı. Ubisoft’un merakla beklenen oyunu, Bağdat’ta geçecek ve “Kırk Haramiler” temalı bir DLC ile çıkış yapacak.

Assassin's Creed Mirage - Yeni Fragman
- Reklam -
- Reklam -

Assassin’s Creed Mirage fragmanı yayınlandı. Dün gece gerçekleştirilen PlayStation Showcase etkinliği, Ubisoft’un en popüler serisinin son halkasına dair yeni görüntülere ev sahipliği yaptı.

PlayStation’ın uzun bir aranın ardından yaptığı ilk geniş kapsamlı sunum etkinliği PlayStation Showcase, yeni nesil konsollara gelecek oyunlara dair pek çok detayın ortaya çıkmasını sağladı. Marvel’s Spider-Man 2 gibi, yeni Assasin’s Creed oyunu da merakla beklenen yapımlar arasındaydı.

Hakkında ilk bilgiler Eylül 2022 tarihinde paylaşılan Assassin’s Creed Mirage için ilk sinematik fragmanda yine aynı dönemde görücüye çıkmıştı.

- Reklam -

Assassin's Creed Mirage - Ubisoft

PC, PlayStation ve Xbox platformlarında ön siparişte olan oyundan yayınlanan yeni fragman, Mirage’ın ana karakteri Basim’e bir yakın bakış fırsatı sunuyor. Tanıtımda serinin klasik taraflarından gizlilik özelliği ön plana çıkmıştı. Bu da Ubisoft’un Assassin’s Creed Mirage ile serinin köklerine döneceğine dair iddiaları güçlendiren bir tercih oldu.

Assassin’s Creed Mirage Fragmanı

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Ubisoft daha önce yaptığı açıklamalarda oyunun serinin diğer maceralarına göre daha kısa olacağı ve oyunculara yaklaşık 20 saatlik bir deneyim sunulacağını belirtmişti.

Ubisoft Bordeaux tarafından geliştirilen Mirage, oyuncuları 800’lü yıllara konuk edecek. Yapımın odak oyuncusu ise Basim Ibn Ishaq olacak. Bağdat’ta geçecek oyunda gizlilik, parkurlar ve suikastlar ön planda yer alacak.

- Reklam -

Ön siparişe de açılan oyun, Ubisoft’un sitesinde standart sürümü 589 TL’den, lüks sürümü 699 TL’den satılıyor. Koleksiyoncu Kutusu olarak adlandırılan versiyonun ise henüz satışa açılmadığı görülüyor. Serinin yeni oyunu Yapım, PS5, PS4, Xbox Series S/X, PC ve Amazon Luna platformları üzerinden oynanabilecek.

Assassin's Creed Mirage - Yeni Fragman Ubisoft

Bununla birlikte oyunun ilk DLC’sinin Binbir Gece Masalları’nın en popüler anlatılarından Ali Baba ve Kırk Haramiler’den ilham aldığı biliniyor. The Forty Thieves Quest adlı ek paket, yapımı ön sipariş ile edinenler için ücretsiz olacak.

Daha önce 2023 yılı içerisinde yayınlanacağı işaret edilen oyunun resmi çıkış tarihi ise 12 Ekim 2023 olarak açıklandı

Assassin’s Creed Mirage için yayınlanan fragmanı sizler nasıl buldunuz? Oyuna dair beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, oyun dünyasından daha fazla haber için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Games Radar

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Marvel's Spider-Man 2 Oynanış Videosu

“Marvel’s Spider-Man 2” Oyunu Geliyor: İlk Oynanış Videosu Paylaşıldı

Su Altında En Uzun Süre Kalma Rekoru Kırıldı

84 Gündür Su Altında Yaşıyor: Rekora İmza Atan Floridalı Profesörün Hedefi 100 Gün