in , ,

Japonya’da Geçecek Yeni “Assassin’s Creed” Oyunu “Shadows”tan İlk Fragman Yayınlandı: İşte Tüm Detaylar

Assassin’s Creed Shadows oyunu hakkında detaylar belli oldu. İlk fragmanı yayınlanan yapım, Feodal Japonya döneminde geçiyor.

Assassin's Creed Shadows Oyun Detayları - Fiyat - Çıkış Tarihi - Fragman
- Reklam -
- Reklam -

Assassin’s Creed Shadows oyunu ufukta gözüktü. Ubisoft’un popüler video oyun serisi yeni macerasında oyuncuları Feodal Japonya dönemine konuk ediyor ve bir suikastçıyla samurayın kesişen hikâyelerini takip ediyor.

Video oyun dünyasının en popüler serilerinden Assassin’s Creed macerasına 2007 yılında başladı ve o tarihten bu yana birçok yapıma imza attı. Tiyatro oyunu, sinema filmi ve roman formatlarında evrenini genişletmeyi sürdüren seri son olarak geçen yıl Mirage ile oyuncuların karşısına çıkmıştı.

Serinin en son yapımı ise Assassin’s Creed Shadows olarak adlandırıldı ve oyuna dair sinematik fragman ve çıkış tarihi de dahil olmak üzere bazı detaylar paylaşıldı.

- Reklam -

Assassin’s Creed Shadow Oyunu Tanıtıldı

Ubisoft, bu yılın sonlarına doğru piyasaya çıkacak olan Assassin’s Creed Shadows’un ilk fragmanını yayınladı ve yapıma dair bazı detaylar ortaya çıktı.

İki ana karaktere sahip olacak Shadows, Feodal Japonya döneminde geçecek. Karakterlerden biri Japon savaş lordu Oda Nobunaga’ya hizmet eden Afrikalı bir samuray olan Yasuke.

Assassin's Creed Shadows Oyun

Oyunun ana karakterlerinden Yasuke, ilhamını gerçek hayattan alıyor. 1579 yılında İtalyan misyonerler eşliğinde Japonya’ya gelen Yasuke, bir samuray olarak yükseliyor ve Oda Nobunaga’nın hizmetinde adından söz ettiriyor.

İkinci kahraman ise Nobunaga’ya karşı çıkan bir ninja (şinobi) karakteri olan Naoe. Bu karakter tamamen kurmaca ve Ubisoft Quebec tarafından tasarlandı.

Shadows’un Assassin’s Creed Syndicate’e benzer şekilde iki ana karaktere sahip olacağı bir süredir gündemdeydi. Resmi fragman yayınlanmadan hemen önce, yapımdan bazı karakterleri gösteren sızıntılar da gerçekleşmişti. Tanıtımla birlikte karakter sızıntılarının doğru çıktığı ve oyuncuların iki karakter arasında geçiş yapabileceği de anlaşılmış oldu.

Assassin's Creed Shadows Oyun - Fiyat - Tarih - Fragman

Yeni AC oyunu 2022 yılından beri Assassin’s Creed Red kod adıyla biliniyordu. Ubisoft bu süreçte Red ile beraber Jade ve Codename Hexe de dahil olmak üzere yeni AC maceraları üzerinde çalışmayı sürdürüyordu.

- Reklam -

Assassin’s Creed Shadows Fragmanı

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Feodal Japonya döneminde geçecek oyun, serinin diğer maceralarında daha önce ziyaret edilmemiş bir coğrafyayı merkezine alacak. Bir samuray ve bir ninjanın ana karakterlerinde yer aldığı yapım Tokugawa Hanedanlığı’nın Japonya’yı birleştirdiği döneme tarihlenecek.

Assassin’s Creed Shadows Çıkış Tarihi

Fragmanla birlikte oyunun çıkış tarihi de netleşti. Assassin’s Creed Shadows 15 Kasım 2024 tarihinde Xbox, PlayStation, PC, Mac ve Luna platformlarında aynı anda oyuncularla buluşacak.

Yeni Assassin's Creed Shadows

Assassin’s Creed Shadows Fiyatı

Ubisoft sitesinde ve Epic Games Store ön siparişe açılan Assassin’s Creed Shadows’un standart sürümü 1.749 TL’den satışa sunuldu. Altın sürüm 2.749 TL, tam sürüm ise 3.249 TL şeklinde fiyatlandırıldı.

Assassin’s Creed Shadows Sistem Gereksinimleri

Epic Games Store, Assassin’s Creed Shadows’un PC platformu için ihtiyaç duyulacak sistem gereksinimlerini de açıkladı.

Minimum

 • İşletim sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel i7-4790 / AMD Ryzen5 1600
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Depolama: 100 GB
 • Ekran kartı: Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX 570 4GB

Assassin's Creed Shadows Oyun - Fiyat - Çıkış Tarihi - Fragman

Önerilen

 • İşletim sistemi: Windows 10
 • İşlemci: Intel i7-8700k / AMD Ryzen5 3600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Depolama: 100 GB
 • Ekran kartı: Nvidia GTX 2070 8GB / AMD RX 5700XT 8GB

Assassin’s Creed Shadows oyunu hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: The Verge, Epic Games

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

  Osmanlı döneminde geçecek bir Assassin’s Creed oyunu ile Arap Bacı’nın kökenine ışık tutulabilir. Ubisoft, kullan bu fikrimi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yeni John Wick Filmi Geliyor: Başrolde Donnie Yen Var

Donnie Yen’in Caine Karakterine Odaklanan Yeni “John Wick” Spin-Off Filmi Geliyor

Don Perlin 94 Yaşında Hayatını Kaybetti

Moon Knight ve Bloodshot’ın Yaratıcısı Don Perlin, 94 Yaşında Hayatını Kaybetti