in , ,

“Attack on Titan” Müzikali Prömiyer Yapmaya Hazırlanıyor

Attack on Titan müzikali ABD’de prömiyer yapmaya hazırlanıyor. Ünlü anime dizisi New York’ta sahneye taşınacak.

Attack on Titan Müzikali
- Reklam -
- Reklam -

Attack on Titan müzikali ile Hajime Isayama’nın dünyaca ünlü hikâyesi sahneye taşınıyor. Attack on Titan: The Musical adlı yapım, gelecek ekim ayında ABD’nin New York kentinde prömiyer yapacak.

Shingeki no Kyojin olarak da bilinen Attack on Titan, mangada serisindeki yolculuğunu 2021’de; animedeki macerasını ise geçen yıl tamamladı. Bu nisan ayında yayınlanan tek bölümlük özel Bad Boy cildi dışında; hayranlar Titana Saldırı evrenine geri dönebilecekleri her alternatife daha sıkı sarılıyor.

FLY adlı art book’un bir parçası olarak yayımlanan Bad Boy hikâyesi, Levi Ackerman’ın gençliğinden 18 sayfalık bir macerayı okurlarla buluşturmuştu. Şimdi ise macera müzikal dünyasında devam edecek.

- Reklam -

Attack on Titan Müzikal

Anime yayın servisi Crunchyroll, yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:

“Hajime Isayama’nın macerası Attack on Titan: The Musical ile sahneye taşınıyor. Müzikal dört ayrı performans olarak bu ekim ayında New York’ta sahnelenecek. Crunchyroll de gösterim öncesi özel bir ön satış imkânı sunarak hayranlara bir kod aracılığıyla biletleri önceden alma şansı veriyor.”

Attack on Titan Müzikali Dünyayı Dolaşmaya Devam Ediyor

Attack on Titan: The Musical ilk olarak 2023’ün başlarında Japonya’da büyük beğeni toplayarak prömiyer yaptı. Kurumu Okamiya’nın Eren Yeager’ı canlandırdığı müzikalde, AoT dünyası müzik eşliğinde sahneye taşındı. Şimdi ise New York bu iddialı prodüksiyonu sahnede ağırlamaya hazırlanıyor.

Attack on Titan The Musical

- Reklam -

Attack on Titan’ın konusu şu sözlerle özetleniyor:

“Bu post-apokaliptik bilimkurgu hikâyesinde insanlık, Titanlar olarak bilinen tuhaf, devasa insansı varlıklar tarafından yok edilmiştir. Titanların nereden geldikleri veya neden insanlığı yok etmeye çalıştıkları hakkında çok az şey bilinmektedir. Pek de zeki görünmeyen bu varlıklar, yıllardır dünyada dolaşarak gördükleri herkesi öldürüyorlardır. Son yüzyıldır, insanlığın geri kalanı devasa, üç kalın sur tarafından korunan bir şehirde saklanmaktadır. İnsanlar, 50 metre yüksekliğindeki surların onları Titanlardan koruyacağına inanmaktadır. Ancak devasa bir Titan’ın aniden ortaya çıkışı her şeyi değiştirmek üzeredir.”

Attack on Titan: The Musical 11-13 Ekim 2024 tarihleri arasında ABD’nin New York kentinde izleyicilerle buluşacak. Biletler ise 3 Haziran 2024 tarihinde genel satışa açılacak. Müzikalin gelecekte bir gün Türkiye’ye konuk olup olmayacağı ise şu an için bilinmiyor.

Müzikal Fragmanı | İZLE

YouTube video

İlginizi çekebilir: Linked Horizon’dan “Shingeki no Kyojin” Temalı Yeni Parça

Attack on Titan müzikalini Türkiye’de de izlemek ister miydiniz? Beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Comic Book

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Alice’in Dünya Turu - Lesley M. M. Blume

Ödüllü Gazeteci Yazar Lesley M. M. Blume İmzalı “Alice’in Dünya Turu” Türkçede

Amerika Yerlilerine Ait 4.500 Yıllık Kanolar Bulundu

Amerika Yerlilerine Ait 4.500 Yıllık Kanolar Gün Yüzüne Çıkarıldı