in ,

Sydney Sweeney’nin Başrolünde Yer Alacağı Yeni “Barbarella” Filminin Yönetmeni Edgar Wright Olacak

Barbarella filmi yönetmenini buldu. “Euphoria”nın yıldızı Sydney Sweeney’nin ikonik karakteri canlandıracağı yapımda yönetmen koltuğuna Edgar Wright geçiyor.

Barbarella Filmi Yönetmen - Edgar Wright - Sydney Sweeney
- Reklam -
- Reklam -

Barbarella filmi Shaun of the Dead ile tanınan Edgar Wright tarafından yönetilecek. Jane Goldman’ın senaryosunu kaleme alacağı yapımın başrolünde ise son dönemlerin öne çıkan aktrislerinden Sydney Sweeney yer alıyor.

1962 yılında çizgi roman formatında yolculuğuna başlayan Barbarella, Fransız çizgi romanının en ikonik karakterleri arasında yer alıyor. 1968’de Roger Vadim’in yönetmenliğinde beyaz perdeye konuk olan ünlü karakter, sinemada ilk defa Jane Fonda tarafından canlandırıldı. Daha sonra farklı dönemlerde Bridget Fonda, Drew Barrymore, Sherilyn Fenn ve Rose McGowan’ın da hayat verdiği karakter 2009 yılından beri perdede görülmüyordu.

Şimdi ise HBO yapımı Euphoria dizisiyle adını geniş kitlelere duyuran Sydney Sweeney’nin başrolünde olacağı yeni bir Barbarella adaptasyonu geliyor.

- Reklam -

Barbarella Yönetmen - Edgar Wright

“Barbarella” Filmi Edgar Wright İmzası ile Yolda

Yeni Barbarella filmi için güçlü bir oyuncu kadrosu ve teknik ekip oluşturuluyor. Yapımın yönetmenliği için Edgar Wright ile anlaşma aşamasına gelinirken senarist koltuğu için ise Jane ve Honey Goldman düşünülüyor.

Sweeney’nin yoğun programı ve Wright’ın yeni The Running Man filmi nedeniyle proje hâlâ ön geliştirme aşamasında beklese de yapımdan beklentiler oldukça yüksek.

Jane Goldman, X-Men serisinin yenilenmesindeki rolü ve Kingsman: The Secret Service’in ortak yazarlığıyla tanınıyor. Senarist koltuğunda kendisine kızı Honey Goldman eşlik ediyor.

Sweeney ise başrol oynamasının yanı sıra, projede yürütücü yapımcı olarak da görev yapmaya hazırlanıyor.

- Reklam -

Shaun of the Dead, Hot Fuzz ve The World’s End’den oluşan Cornetto Üçlemesi başta olmak üzere birçok popüler filme imza atan Edgar Wright, son olarak 2021’de Last Night in Soho ile izleyicilerin şarkısına çıkmıştı. Wright, uzun zamandır projeyle ilgileniyordu ve Sweeney ile yaptığı görüşme ilgisini bir adım öteye taşımayı sağladı.

Barbarella Filmi Yönetmen - Edgar Wright

Barbarella, 41. yüzyılda şeytani bilim insanı Durand Durand ve onun Pozitronik Işını’nı engelleme görevindeki bir astronotun hikâyesini anlatıyor.

Yeni Barbarella filmi için henüz bir vizyon tarihi açıklanmadı.

Sydney Sweeney’li yeni uyarlama hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google Haberler’den takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Yine de Margot Robbie güzel olabilirdi :smiley:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Ayten Gökçer 84 Yaşında Hayatını Kaybetti

Ayten Gökçer Hayatını Kaybetti: Tiyatro ve Sinemanın Usta Oyuncusuna Veda

Megalopolis Fragmanı Yayında: Coppola'dan Bir Rüya Projesi

Francis Ford Coppola İmzalı “Megalopolis” Filminden İlk Fragman: Yönetmenin Rüya Projesi Beyaz Perdeye Geliyor