in ,

Brandon Sanderson’dan Yeni Alcatraz Macerası: “Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı”

Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı, Türkçede. Brandon Sanderson ve Janci Patterson’ın birlikte kaleme aldıkları roman, Akılçelen Kitaplar etiketini taşıyor.

Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı - Brandon Sanderson ve Janci Patterson
- Reklam -
- Reklam -

Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı kitabı Türkçe raflarındaki yerini aldı. Akılçelen Kitaplar etiketiyle yayımlanan eserde Brandon Sanderson bu sefer eski öğrencisi Janci Patterson ile güçlerini birleştiriyor.

Yazar Brandon Sanderson durmaksızın yeni kitaplar yazmaya devam ediyor. Bu sefer de arkadaşı ve eski öğrencisi olan Amerikalı yazar Janci Patterson ile yeni bir Alcatraz macerası kaleme aldı.

Orijinal adı Bastille vs. the Evil Librarians olan ve ilk defa Eylül 2022’de yayımlanan roman, yazarın ilk olarak 2007’de yayımlanan ve dilimize de yine Akılçelen tarafından kazandırılan Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı serisinden yeni bir macera sunuyor.

- Reklam -

Serinin altıncı kitabı olan roman, aynı zamanda Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı serisinin son macerası olma özelliğini de taşıyor.

Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı – Brandon Sanderson ve Janci Patterson | Arka Kapak Tanıtımı

Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı - Brandon Sanderson ve Janci Patterson

Bir Kristalya Şövalyesi olan Bastille, Smedry ailesini Kötü Kütüphanecilerden korumaya yemin etmişti. Ne var ki Alcatraz Smedry karanlık tanrılara kurban edilmek üzere modası geçmiş ansiklopedilerden oluşan bir sunağa bağlandığında, Bastille zamanında yetişemedi ve Alcatraz’ın babası oğlu için kendi hayatını feda etti.

Alcatraz perişan halde, babasının katiline karşı verilecek savaşı yönetmek Bastille’e kaldı: Kötü Kütüphanecilerin kurucusu Biblioden dünyaya hükmetme hedefine ulaşmak için geri döndü ve şimdi kazandığı karanlık güçleri Kötü Kütüphanecilerin kontrolü altında olmayan herkese karşı kullanacak. Bastille ne yapıp edip onu durdurmanın bir yolunu bulmak zorunda!

- Reklam -

Brandon Sanderson ve Janci Patterson’dan Alcatraz destanının heyecan verici son kitabı Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı’yı bir solukta okumaya hazır mısınız?

Sanderson’ın gençler ve her zaman genç kalanlar için kaleme aldığı bu orijinal ve çılgın roman, Artemis Fowl ve Talihsiz Serüvenler Dizisi’ni anımsatıyor. İçinde barındırdığı mizah öğeleri gençleri gülmekten kırıp geçirecek ve yetişkinler de bu komik kitabın sayfaları arasında kendileri için bırakılmış zekice göndermeler bulacaklar… Şeytani bir zekânın ürünü olan son sayfayı çevirdiğinizde, kendinizi bu yetenekli yazarın kaleminden çıkan başka şeyleri okumayı isterken bulacaksınız.”
VOYA Dergisi

Toplamda 272 sayfadan oluşan kitabın çevirisini Deniz Evliyagil üstleniyor. Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı, Mayıs 2024 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

İşte Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı Serisindeki Tüm Kitaplar

Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı

1. Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı (Aralık 2017)
2. Kâtibin Kemikleri (Aralık 2017)
3. Kristalya Şövalyeleri (Şubat 2018)
4. Kırık Mercek (Şubat 2018)
5. Kara Yetenek (Mart 2018)

Brandon Sanderson imzalı Alcatraz serisini okumuş muydunuz? Yeni maceranın konusunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

II. Ramses'in Kayıp Lahdi Bulundu

Firavun II. Ramses’in Yüzyıllardır Kayıp Olan Lahdinin Bir Parçası Bulundu

Bill Skarsgård - Pennywise Rolü - Welcome to Derry

Bill Skarsgård, “Welcome to Derry” Dizisiyle Pennywise Rolüne Geri Dönüyor