in , ,

Beden İzcisi – Lincoln Michel | Haftanın Kitabı #321

Haftanın Kitabı köşesinde bu hafta, Lincoln Michel’ın genetik teknolojisini ele alan bilimkurgu romanı “Beden İzcisi” var.

Beden İzcisi - Lincoln Michel | Haftanın Kitabı #321
- Reklam -
- Reklam -

Beden İzcisi | Künye

Yazar: Lincoln Michel
Çeviri: Selin Saraçoğlu Bayraklı
Yayınevi: The Kitap
Orijinal Adı: The Body Scout: A Novel
Sayfa Sayısı: 360
Çıkış Tarhi: Ekim 2022

Beden İzcisi – Lincoln Michel | Arka Kapak Tanıtımı

Beden İzcisi - Lincoln Michel

- Reklam -

Gelecekte, istediğiniz herhangi bir bedene sahip olabilirsiniz.

Tabii paranız yettiği sürece…

Büyük ilaç firmalarının beyzbol takımları için genetiği değiştirilmiş en son yetenekleri araştıran Kobo, iklim değişikliği ve tekrar eden pandemilerle harap olan New York’ta zar zor geçinebilmektedir. On yılı aşkın süredir kullandığı sibernetiğin güncellenmesi gerektiği için de tefeci ikiz kardeşlere muhtaçtır. Öte yandan dönemin en iyi siber-beyzbolcusu olan erkek kardeşi JJ Zunz evinde ölü bulunur…

Katili bulmaya kararlı olan Kobo, genetiği değiştirilmiş CEO’ların ve filozof Neandertallerin olduğu, modifiye edilmiş organların ticaretinin yapıldığı arka sokaklara dalar ve kendini tahmin ettiğinden çok daha yozlaşmış bir dünyanın içinde bulur.

Kobo, organlarını en yüksek teklifi verene satan insanların olduğu bu kaotik dünyada bedeniyle ruhunu bir arada tutarak amaçlarına ulaşabilecek midir?

Esquire dergisinin tüm zamanların en iyi 50 bilimkurgu romanı arasında gösterdiği Beden İzcisi’nde tasvir edilen yakın gelecekteki dünyamızı okurken dehşete kapılacaksınız!

- Reklam -

“Çarpıcı, keskin hatları olan kurgusal bir dünyanın ürünü, temposu hiç düşmeyen, nefes kesici bir tekno gerilim.” –ESQUIRE

“Bir solukta okudum.” –JONATHAN LETHEM

Lincoln Michel Kimdir? | Hayatı ve Özgeçmişi

Beden İzcisi - Lincoln Michel

Lincoln Michel 1982 Virgina doğumludur. Upright Beasts isimli öykü kitabının yazarıdır. Gigantic dergisinin kurucularından ve baş editorlerindendir. Öyküleri The Paris Review, Granta, Tin House, NOON gibi dergilerde ve Pushcart Prize antolojisinde, Deneme ve eleştirileri The New York Times, The Believer, The Guardian, Buzzfeed, Vice ve başka yerlerde yayımlandı.

Michel, Electricliterature.com’un eski genel yayın yönetmeni ve Gigantic’in kurucu editörüdür. Bilimkurgu antolojisi Gigantic Worlds ve kara roman antolojisi Tiny Crimes’ın ortak editörüdür. İlk öykü derlemesi Upright Beasts, 2015 yılında yayımlandı. Sarah Lawrence College ve Columbia Üniversitesi’nde yaratıcı yazarlık dersleri veriyor ve Brooklyn’de yaşıyor.

Beden İzcisi kitabı hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. Benzer içerikler için bizi Google News üzerinden takip edebilirsiniz.


* Haftanın Kitabı olarak belirlediğimiz tüm eserler için tıklayın.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir Kara Deliğin İçinde Yaşıyor Olabiliriz: İşte Nedeni

Bazı Fizikçiler Bir Kara Deliğin İçinde Yaşadığımızı Düşünüyor: İşte Nedeni

Antarktika Yeni Aksan

Antarktika’da İzole Yaşayan Bilim İnsanları Arasında Yeni Bir Aksan Doğuyor