in ,

Bill Skarsgård, “Welcome to Derry” Dizisiyle Pennywise Rolüne Geri Dönüyor

Bill Skarsgård beş yılın ardından yeniden Pennywise rolünde. Stephen King’in “It” romanındaki ikonik karakter, “Welcome to Derry” dizisiyle geri dönüyor.

Bill Skarsgård - Pennywise Rolü - Welcome to Derry
- Reklam -
- Reklam -

Bill Skarsgård, Max platformunda yayınlanacak Welcome to Derry dizisinde sinema tarihinin en ünlü palyaçosu Pennywise’ı yeniden canlandıracak. Yapım, Stephen King’in It (O) kitabında yaşananlardan öncesini konu alacak.

Çağdaş korku edebiyatının önde gelen yazarlarından Stephen King’in 1986 tarihli It romanı, 1990’da TV filmine adapte edilmiş ve Pennywise Tim Curry tarafından canlandırılmıştı.

Romanın son uyarlaması ise iki bölüm hâlinde 2017 ve 2019’da vizyona giren It serisiyle gerçekleşti. Bu adaptasyonda Bill Skarsgård başrole geçerken filmlerin yönetmenliğini ise Andy Muschietti yaptı.

- Reklam -

Warner Bros.’a toplamda 1,1 milyar dolar gişe hasılatı kazandıran seri için üçüncü film beklentileri, Max’te yayınlanacağı açıklanan Welcome to Derry dizisiyle yeniden şekillendi.

Bill Skarsgård - Pennywise Rol - Welcome to Derry

2025 yılına ertelenen Welcome to Derry’de şimdiye kadar açıklanan oyuncular arasında Taylour Paige, Jovan Adepo, Chris Chalk ve James Remar gibi isimler yer alıyordu. Ancak dizide ünlü palyaçoyu kimin canlandıracağı bugüne dek belirsizliğini korumuştu.

“Welcome to Derry” ile Bill Skarsgård’lı Pennywise Kente Geri Dönüyor

Deadline’ın haberine göre Bill Skarsgård, It ve It Chapter 2’dan yıllar öncesini anlatacak Welcome to Derry’de Pennywise rolünü yineleyecek.

Dizi, Skarsgård’ı It yaratıcılarıyla yeniden bir araya getiriyor. Andy Muschietti her iki filmi de yönetti, Barbara Muschietti ve Jason Fuchs ise ikinci filmde ortak yapımcı olarak yer aldılar. Ekip bu TV dizisini de diğer It yapımcıları Roy Lee ve Dan Lin ile birlikte geliştirdiler. Andy Muschietti, 9 bölümün 4’ünde yönetmen koltuğunda yer aldı.

Stephen King’in yazım sürecine dahil olmadığı diziyi Andy ve Barbara Muschietti, Jason Fuchs ile beraber kaleme aldı.

- Reklam -

Bill Skarsgård - Pennywise - Welcome to Derry

Yeni dizi 1960’lı yıllarda geçecek ve olaylar ilk filmdeki kaosun yaşandığı döneme doğru ilerleyecek. Dizi, Pennywise’ın Kaybedenler Kulübü’nden önce dehşet saçtığı insanları ele alacak.

Bill Skarsgård son olarak kült vampir filmi Nosferatu’nun yeniden çevriminde ve The Crow’un yeni versiyonunda rol aldı.

Welcome to Derry dizisi 2025 yılı içerisinde Max’te izleyicilerle buluşacak.

İlginizi çekebilir: Stephen King’in Derry Kasabası Hakkında İlginç Bilgiler

Siz Bill Skarsgård’ı yeniden Pennywise olarak görme fikrine nasıl yaklaşıyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Çok sağlam Joker olabilirdi bu adam ama işte yazık ettiler gidip, Barry Keoghan’ı koydular.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı - Brandon Sanderson ve Janci Patterson

Brandon Sanderson’dan Yeni Alcatraz Macerası: “Bastille Kötü Kütüphanecilere Karşı”

Mike Flanagan - The Exorcist Filmi

“The Haunting” Serisinin Yönetmeni Mike Flanagan, Yeni “The Exorcist” Filminin Başına Geçti