in ,

Emirhan Burak Aydın’ın Esrarengiz Hikâyelerin Peşine Düştüğü Yeni Öykü Kitabı “Boncuk” Raflarda

Emirhan Burak Aydın’ın üçüncü kitabı “Boncuk” okurla buluşuyor. Eser, Holden Kitap’ın Bu Ülke serisinin ikinci üyesi.

Boncuk - Emirhan Burak Aydın
- Reklam -
- Reklam -

Emirhan Burak Aydın imzalı Boncuk raflardaki yerini alıyor. Holden Kitap etiketini taşıyan eser; zaman zaman bilimkurgu, fantazi ve tuhaf kurgudan da beslenen 9 öyküyü bir araya getiriyor.

Yazar, çevirmen ve editör kimlikleriyle tanınan Emirhan Burak Aydın’ın üçüncü kitabı Boncuk geçen günlerde okurların beğenisine sunuldu. Edebiyat macerasına 2018’de basılan Gözlemci Olarak Buradayız romanıyla başlayan Aydın’ın ikinci kitabı Her Kabilenin Bir Endişesi 2020’de yayımlanmıştı.

Öyküleri Notos, Öykülem, Trendeki Yabancı, Sözcükler, Sarnıç Öykü, Lacivert, Marşandiz Fanzin ve altZine gibi dergi ve fanzinlerde yayımlanan Emirhan Burak Aydın; aynı zamanda Parçalar, Tüm Panayırların Heyulası: Kayıp Rıhtım Öykü Antolojisi ve Nefes Rivayetleri seçkilerinde de okurların karşısına çıkmıştı.

- Reklam -

Yazarın yeni eseri ise Holden Kitap’ın çağdaş Türk edebiyatından isimlere yer verdiği Bu Ülke dizisinden yayımlanıyor. Yayınevi, Holden#BuÜlke adlı yeni dizisinin kapsamını şu sözlerle açıklıyor:

“Ülkemizde çeviri edebiyat okurunun sürekli arttığı, yerli edebiyat okurunun ise giderek azaldığı şu dönemde edebiyatımıza hak ettiği itibarı geri kazandırmak, bizimle benzer edebiyat görüşüne sahip özgün yazarları bir araya getirmek ve çağdaş yerli yazarların da şömizli, ciltli, kaliteli baskılarla yayımlanabileceğini göstermek üzere geçen aylarda Holden#BuÜlke adında yeni bir diziye başladık. Hayalimiz bu diziyi gücümüz elverdiğince büyütmek, edebiyatımızın yükselişini en ön sıralardan izlemek.”

Toplamda 9 öyküden oluşan Boncuk, bilimkurgu, fantazi ve tuhaf kurgunun sınırlarıyla kesişen ancak dünyanın katı gerçekliğinden ödün vermeyen metinlere yer veriyor.

Boncuk – Emirhan Burak Aydın | Arka Kapak Tanıtımı

Boncuk - Emirhan Burak Aydın

- Reklam -

“Yüzümdeki diş izleri geçti, sen nasılsın?”

Boncuk, Emirhan Burak Aydın’ın üçüncü kitabı. Edebiyatımızın en yaratıcı genç yeteneklerinden olan Aydın, bu öykü toplamıyla birlikte çağdaşlarından apayrı bir yerde durduğunu kanıtlıyor. Tüm büyük yazarlar gibi az tercih edilen ihtimali kovalıyor, sürükleyici ve esrarengiz hikâyeler anlatıyor. Sıradan ile sıradışı arasındaki sınırı deşiyor, öykülerini kimi zaman bilimkurguyla, kimi zaman fantastikle, ama dünyamızın katı gerçekliğinden asla kopmadan anlatıyor. Hatalıların, ya değişmek ya da hep aynı kalmak isteyenlerin, kabullenemeyenlerin, zorunlu hissedenlerin, kopamayanların, gitmediği yerleri özleyenlerin arasında rahat ediyor.

Toplamda 208 sayfadan oluşan eserin editörlüğünü Gökhan Sarı, kapak tasarımını Hamdi Akçay, dizgisini Deniz Tugay üstleniyor. Hem ciltli hem de karton kapaklı edisyonlarıyla okurların beğenisine sunulan Boncuk, Temmuz 2024 tarihi itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

“Boncuk” Kitabı İçindekiler

  • Doktor Sağbırakmayan
  • Mıy Mıy Mıy Mıy
  • Karabağlar’a
  • Makam Şoförü İlhamını Bağlıyor
  • Baldır
  • Gulyabani Dostlarım
  • Yankıyer
  • Tamamköy
  • Dizi Seyircisi

Emirhan Burak Aydın’ın yeni kitabı Boncuk hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


Yeni kitap haberleri için bizleri Google News, Facebook, X ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Solo Leveling 2. Sezon Fragmanı

2024’e Damga Vuran “Solo Leveling” Animesinde 2. Sezon için İlk Fragman Yayınlandı

The Grimm Reality Dizisi İptal

Netflix, “Dark”ın Yapımcılarının Çekimleri Tamamlanan Yeni Dizisi “The Grimm Reality”yi Gösterime Sokmadan İptal Etti