in ,

Emma Stone ve Yorgos Lanthimos Bir Kez Daha İşbirliğine Gidiyor: Oscarlı Yıldız “Bugonia”da Rol Alacak

Bugonia filmi duyuruldu. Yorgos Lanthimos’un yeni bilimkurgu komedi uyarlamasında Emma Stone ve Jesse Plemons bir kez daha başrolleri paylaşacak.

Bugonia ile Emma Stone ve Yorgos Lanthimos Yeniden Bir Arada
- Reklam -
- Reklam -

Yorgos Lanthimos imzalı Bugonia filmi ile Emma Stone ve Jesse Plemons yeniden bir araya geliyor. Üçlü son olarak yönetmenin Kinds of Kindness filminde birlikte çalışmışlardı.

Focus Features, Yorgos Lanthimos’un son projesi Bugonia’nın dünya çapındaki haklarını satın aldı. Film, daha önce de sadece genel bir duyurusu yapılan Güney Koreli bilimkurgu komedisi Save the Green Planet’in yeniden uyarlaması olacak. Lanthimos, bu projede The Favourite, Poor Things ve son olarak henüz sadece Cannes Film Festivali’nde gösterilen Kinds of Kindness filmlerindeki gibi yine Emma Stone ve Jesse Plemons ile işbirliği yapacak.

Bugonia, iki komplo teorisi meraklısı gencin Dünya’yı yok etmeye kararlı bir uzaylı olduğuna inandığı bir şirket CEO’sunu kaçırmalarını konu alıyor. Lanthimos, The Favourite ve son filmi Kinds of Kindness ile eleştirmenlerden tam not alan bir yönetmen. Stone ve Plemons da bu iki filmde başrolleri paylaşmıştı.

- Reklam -

Jesse Plemons, Yorgos Lanthimos ve Emma Stone

Focus Features başkanı Peter Kujawski, yeni projeyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Yorgos Lanthimos, tarzıyla dünya çapında izleyicileri büyüleyen vizyoner bir sinemacı. Onunla, Emma ve muhteşem Element, Square Peg ve CJ ENM ekipleriyle bu kıvrımlı ve karanlık komediyi yeniden çekecek olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

“Bugonia” Filmi, Emma Stone ve Yorgos Lanthimos’un Dördüncü İşbirliği Olacak

Projenin yapımcıları Ed Guiney ve Andrew Lowe de Focus Features ile çalışacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek “Yorgos, Emma ve Jesse ile tekrar bir araya gelmek bizim için büyük bir sevinç,” ifadelerini kullandı.

CJ ENM’den Jerry Kyoungboum Ko ise “Bu gizli Kore sineması mücevherinin hikâyesini mükemmel bir yetenek, yapımcı ve stüdyo kadrosuyla hayata geçireceğimiz için çok heyecanlıyım,” diye konuştu.

- Reklam -

Bugonia, Square Peg’in Ari Aster ve Lars Knudsen’in yanı sıra Stone’un Fruit Tree şirketi tarafından da yapımcılığı üstlenilecek. Fremantle de Element Pictures’ın çoğunluk hissesine 2022’de sahip olduğundan projede yer alacak. Çekimlerin yaz aylarında İngiltere ve New York’ta gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Save the Green Planet

Yorgos Lanthimos’un kendine özgü tarzının Bugonia’ya ne gibi bir soluk getireceği merakla bekleniyor. Sosyal medyadaki yorumlara bakılırsa Emma Stone’un bir kez daha Lanthimos ile çalışması da filmin ilgi odağı olacağa benziyor.

İkilinin yeni projelerde de yeniden bir araya geliyor olmaları konusunda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Orhan Pamuk Seylerin Tesellisi Sergisi

Orhan Pamuk’un Münih’teki “Şeylerin Tesellisi” Sergisi Rekor Katılımla Kapılarını Araladı

Venu Sports - Disney, Fox ve Warner Bros Discovery

Disney, Fox ve Warner Bros Discovery, Venu Sports Adı Altında Ortak Spor Yayını Yapacak