in ,

Ruby Dixon’ın Romantik Bilimkurgu Romanı “Buz Gezegeni Barbarları” Raflarda

Ruby Dixon’ın romantik bilimkurgu serisinin ilk macerası “Buz Gezegeni Barbarları” DEX Kitap etiketiyle raflarda.

Buz Gezegeni Barbarları - Ruby Dixon
- Reklam -
- Reklam -

Ruby Dixon’ın Buz Gezegeni Barbarları serisi ilk kitabıyla okurların karşısına çıkıyor. Roman, DEX Kitap tarafından raflara sunuluyor.

Monster Romance türünün son dönemlerdeki popüler örneklerinden Buz Gezegeni Barbarları Türkçede.

Eserlerini Ruby Dixon takma adıyla kaleme alan 48 yaşındaki gizemli yazar, çoğunlukla romantik kurgu türündeki çalışmalarıyla tanınıyor. İlk kitabı 2015’te Ice Planet Barbarians adıyla yayımlanan Buz Gezegeni Barbarları serisi, toplam 19 kitaptan oluşuyor. Seri, aynı zamanda Barbarian Alien adlı bir spin-off macerasına da sahip.

- Reklam -

Ruby Dixon serinin ortaya çıkış sürecini şu sözlerle aktarıyor:

“Bilimkurgu romantizmi de bir süredir biraz düşüşteydi. Hâlâ vardı ama çoğunlukla kenarda köşede kalmış bir türdü. Herkes satmadığını bilirdi. E-kitap camiasında biraz daha niş bir kategoriydi ama orada bile yazarına kamyon dolusu para kazandırmayacağı baştan belliydi. Anca bu tuhaf, eğlenceli, küçük türü gerçekten seviyorsanız kaleme alırdınız. Bu noktaya geldiğimde, sanırım Amazon’da bilimkurgu romanı kategorisinde bulabildiğim her şeyi okumuştum. Bu türde yazan her yazarı tanıyordum ve belki içinde özlemini duyduğum hikâyeyi bulabilirim diye kapaklarında insansı uzaylıların bulunduğu kitaplar arıyordum.

“Ama.. Asla bulamadım. Yazar olmanın laneti bu, bir hikâyenin tam da kafandaki gibi olmasını istersin. Oysa okuduğum bilimkurgu romanslarının çoğu aradığım gibi değildi. Kahramanların çoğu kadın kahramana karşı acımasız, hatta düpedüz vahşiydi ve her ne kadar aşk-nefret ilişkilerini sevsem de kendi serim biraz daha tatlı, biraz daha gerilimsiz olsun istiyordum. Ayrıca ikincil karakterlerin çok ama çok büyük bir hayranıyım (en sevdiğim şeylerden biri, popüler serilerde ikincil bir çift görmek ve onların sonsuza dek mutlu olmalarını beklemektir), bu yüzden sağlam bir oyuncu kadrosu oluşturdum. Her türden kader arkadaşı hikâyesine bayıldığım için bu konsepti de kitaba ekledim.”

Buz Gezegeni Barbarları – Ruby Dixon | Arka Kapak Tanıtımı

Buz Gezegeni Barbarları - Ruby Dixon

- Reklam -

MİLYONLARCA HAYRANA ULAŞAN ULUSLARARASI ÇOK SATAN ROMANTİK BİLİMKURGUNUN ZİRVESİ

Bir insanla bir uzaylının arasındaki sıra dışı aşkı keşfedin…
Georgie ile Vektal’in buzlar üzerindeki alevlerine şahit olun…

Uzaylılar tarafından kaçırılmanın başınıza gelebilecek en kötü şey olacağını düşünürsünüz değil mi?…

Ama hayır, daha kötüsü de var. Bu uzaylılar, gemileriyle ilgili bir sorun yaşadılar ve insan kadınlardan oluşan kargolarını –yani bizi– buzdan bir gezegene terk etmeye karar verdiler ve işler daha da beter oldu. Gezegenin vahşi kış ortamında hayatta kalacak donanıma sahip değiliz. Bizi kurtarmak için yardım bulma umuduyla karda ilerlerken, aradığım yardım beni buluyor. Kendisini oldukça… şaşırtıcı bir şekilde sunan, mavi boynuzlu, büyük ve heybetli bir uzaylı bu; Vektal. Karşımda göğsü titriyor ve bunun benim onun eşi, onun seçilmiş kadını olmamdan kaynaklandığını söylüyor. Benim ve halkımın hayatta kalmasına yardım edecek gibi. Peki ya sonra?

Toplamda 304 sayfadan oluşan eserin tercümesini Güneş Çıgay, editörlüğünü Başak Kıran, kapak uygulamasını Gökçen Yanlı, sayfa tasarımını Taylan Polat üstleniyor. Nisan 2024 tarihi itibarıyla raflardaki yerini almaya başlayan romanın kapak tasarımı ise Kelly Wagner imzasını taşıyor.

Buz Gezegeni Barbarları hakkındaki düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft Animesi - Yayın Tarihi - Fragman

“Tomb Raider: The Legend of Lara Croft” Animesi Geliyor: Yeni Fragman ve Yayın Tarihi Paylaşıldı

Studio Trigger'dan Yeni Komedi Animesi

“Delicious in Dungeon”ın Stüdyosundan Yeni Komedi Animesi Geliyor