in ,

CD Projekt Red, “Elden Ring” DLC’si “Shadow of the Erdtree”nin Başarısı Nedeniyle FromSoftware’ı Kutladı

CD Projekt Red, “Shadow of the Erdtree”nin RPG için en yüksek puan alan genişleme paketi rekorunu kırmasının ardından FromSoftware’ı tebrik etti.

CD Projekt Red - Shadow of the Erdtree Kutlaması
- Reklam -
- Reklam -

The Witcher serisinin geliştiricisi CD Projekt Red, daha önce The Witcher 3’ün Blood and Wine DLC’si ile elde ettiği rekoru Elden Ring’in genişleme paketi Shadow of the Erdtree’ye kaptırdı. Polonyalı firma, FromSoftware için bir tebrik mesajı yayınladı.

The Witcher 3’ün Blood and Wine genişlemesi, daha önce bir RPG için en yüksek puan alan genişleme paketi olarak biliniyordu.

21 Haziran’da yayınlanan Shadow of the Erdtree genişleme paketi genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Yapıma verilen puanlar ise DLC’yi şimdiye kadar bir rol yapma oyunu için en yüksek puan alan genişleme paketi yaptı. Daha önce bu unvanın sahibi The Witcher 3’ün Blood and Wine genişlemesine aitti. CD Projekt Red yayınladığı mesajda, “Tacı şimdi Elden Ring taşıyacak,” ifadelerine yer verdi.

- Reklam -

CD Projekt Red, Tacın Yeni Sahibi “Shadow of the Erdtree”yi Kutladı

The Witcher isimli X (eski Twitter) hesabı üzerinden paylaşılan mesajda şu ifadeler kullanıldı:

“Son 8 yıldır The Witcher 3: Blood and Wine, bir rol yapma oyunu için en yüksek puanlı genişleme paketi olma onurunu taşıyordu. Ancak tacı şimdi Elden Ring taşıyacak. FromSoftware’daki tüm ekibi muhteşem çalışmalarından dolayı tebrik ederiz!”

CD Projekt Red - Shadow of the Erdtree Kutlama

Shadow of the Erdtree ek paketi oyuncuları yeni bir dizi boss ile savaşacakları Gölge Diyarı’na götürüyor. DLC ayrıca yeni ekipman, yetenekler, silahlar ve zırhlar veriyor.

“Gözden düşmüş Miqella’nın izinden gidenler, Elden Lord olmak için yükselen ordular, şimdi zarafetlerini geride bırakmak zorunda kalabilirler. Çünkü tekinsiz bir yeni bölüme adım atarak Elden Ring hikâyesinin karanlık tarafını deneyimliyorlar.”

- Reklam -

Yönetmen Hidetaka Miyazaki’nin Elden Ring DLC’sinin hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Oyuncuların deneyimlemesini umduğum temalar var. Bu, Shadow of Erdtree için olduğu kadar geçmişte yaptığım oyunlar ya da Elden Ring’in ana oyunu için de söylenebilir. Ancak oyunculara bunu açıklamamın veya söylememin adil olacağını düşünmüyorum. Video oyunu deneyimlenmek için tasarlanmıştır ve bence kişisel deneyim ve yorumlama en önemlisidir. Dolayısıyla oyunun daha geniş kitlelere ulaşmasından önce veya sonra çıkıp da, ‘Aslında tema şuydu,’ demem, her bir oyuncunun kendi macerası etrafında oluşturduğu deneyim ve yorumdan uzaklaştırır ya da dikkatini dağıtır. Daha kişisel bir düzeyde, bu fikirleri ve temaları alıp kelimelere dökmek ve sesli olarak söylemek basitçe utandırıcı olur.”

Elden Ring: Shadow of the Erdtree Hikâye Fragman

CD Projekt Red cephesinden gelen bu açıklamayı siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Game Spot

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The Wives - Jennifer Lawrence Yeni Film

Jennifer Lawrence’ın Yeni Projesi “The Real Housewives” Esintili Bir Gizem Filmi Olacak

Blend S - Nakayama Miyuki

Nakayama Miyuki İmzalı “Blend S” Mangası Türkçe Raflarındaki Yerini Alıyor