in ,

CNBC-e Türkiye’de Yeniden Yayına Başlıyor: İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

CNBC-e Türkiye’deki yayın hayatına geri dönüyor. İşte bir dönemin popüler kanalının merak edilen yayın programı ve frekans bilgileri!

CNBC-e Türkiye Programları Frekansı Detayları
- Reklam -
- Reklam -

CNBC-e Türkiye’deki yayın hayatına yeniden başlamaya hazırlanıyor. İlbak Holding yönetiminde yeni bir maceraya adım atan kanal, bir süredir tanıtım faaliyetleri ile kendisini hatırlatmayı başarmıştı.

ABD merkezli medya ve iletişim holdingi Comcast’ın sahibi olduğu NBCUniversal News Group çatısı altında yayın yapan CNBC, bir kez daha Türkiye macerasına atılıyor.

2000 – 2015 yılları arasında Türkiye’de Doğuş Yayın Grubu tarafından işletilen kanal hem yayınladığı ekonomi programlarıyla hem de dizi ve reality show akışlarıyla bir nesli peşinden sürüklemeyi başarmıştı.

- Reklam -

Ocak 2023’te geri dönüşe dair ilk sinyalleri veren kanal, Mayıs 2023’te 8 yıllık aranın ardından geri döneceğini resmiyete kavuşturmuştu.

CNBC-e Türkiye Dizileri

CNBC-e 10 Haziran’da Türkiye Yayınına Yeniden Başlıyor

CNBC-e Türkiye 10 Haziran 2024 tarihi itibarıyla yeniden yayına başlıyor. İzleyicilerin aklındaki soru ise, “Eski dönemdeki dizi ve programların hangilerinin geri döneceği?” başlığı altında şekilleniyor.

Geçen hafta, kanalın ilk programı belli olmuş ve aktör Yiğit Kirazcı’nın sunuculuğunu üstleneceği Letterbox Türkiye yarışmasının akıştaki yerini alacağı belli olmuştu.

Kanal, yeni yayınladığı duyuru videosuyla akışında yer alacak güncel programları da açıkladı.

CNBC-e Türkiye’de Hangi Program ve Diziler Yer Alacak?

“Senin kanalın, senin rengin.” sözleriyle tanıtılan yeni programlar arasında The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, The Simpsons, Dexter, The X-Files (10 ve 11. Sezon), The Offer, Gangs of London, Ece Sükan’ın 3 S programı ve Yiğit Kirazcı’nın Letterbox Türkiye yarışması bulunuyor.

- Reklam -

CNBC-e Türkiye Programları

Gündüz kuşağında ise Meryem Kenan Sabah Notları programında, Naz Özdeğirmenci e-Cafe’de, Şafak Tükle Para Ekranı’nda Gizem Yılmaz Ertem Finans Sohbetleri’nde ve Melis Hazal Karagöz Son Baskı’da izleyicilerin karşısına çıkacak.

Özetle kanal 07.00 – 19.00 arası ekonomi, finans ve gündem yayını yapacak. 19.00 sonrası ise dizi, yarışma ve filmler izleyicilerin beğenisine sunulacak.

CNBC-e Hangi Kanalda Yayın Yapacak?

CNBC-e’nin kanal ve platform bilgileri şu şekilde:

  • VPlus: 31. Kanal
  • D-Smart: 38. Kanal
  • Kablo TV: 38. Kanal
  • Tivibu: 42. Kanal

CNBC-e Türkiye Kanal Frekansı

Yeni döneminde İlbak Holding bünyesinde yayın yapacak CNBC-e Türkiye’nin yayın içeriği, Abu Dhabi, Londra, New York ve Singapur dahil olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde yer alan CNBC bürolarının uluslararası yayınlarıyla da desteklenecek.

CNBC-e Türkiye’nin yayın hayatına geri dönmesi hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Kara_Hayat Kara_Hayat dedi ki:

    CNBC-e evinde interneti, bilgisayarı olmayan bir neslin yabancı diziler ve fantastik edebiyata girişinde büyük etkisi olduğunu düşünüyorum, ben bu şekilde başladım, ilk ve ortaokul yıllarımda haftasonu nickelodeon kuşağında çizgi diziler izlemek. Son Hava bükücü favorimdi, Fantastik edebiyata kültür olarak başlama vesile olan Merlin ve daha niceleri. Özellikle yaz geceleri salonda geceliyordum. Yayın hayatına geri dönmesi beni mutlu etti. Lakin 2015 gibi olacağını düşünmüyorum. Şuan da internette ücretli platformlardan ulaşılan bir çok dizi ve yayını 2015 öncesi ücretsiz izleyebiliyorduk lakin, o zamanlar ve öncesi Türkiye de ki çoğu evde internet yoktu,şuan da her evde olmasa da çoğu ev de internete ulaşım daha kolay bu sebeble eskisi gibi olmayacağı düşünüyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2023 Nebula Ödülleri Kazananları

Spekülatif Kurgunun Öncü Ödüllerinden Nebula Awards’ın 2023 Yılı Kazananları Belli Oldu

Neandertaller ile İnsanlar 7.000 Yıl Boyunca Çiftleşti

Neandertaller ile Modern İnsanların 7.000 Yıl Boyunca Çiftleştiği Ortaya Çıktı