in ,

Apple’ın Bilimkurgu Dizisi “Constellation” İlk Sezonun Ardından İptal Edildi

Constellation 2. Sezon iptal edildi. Apple TV+’ın bilimkurgu ve korku türlerini bir araya getiren dizisi ekranlara veda ediyor.

Constellation 2. Sezon Iptal
- Reklam -
- Reklam -

Constellation 2. Sezon için iptal kararı çıktı. Noomi Rapace’in başrolünde yer aldığı Apple TV+ bilimkurgusu hikâyesini noktaladı.

SeeFoundationSeveranceSilo, Invasion, Monarch: Legacy of Monsters ve For All Mankind gibi yapımlarla kendisine güçlü bir bilimkurgu kütüphanesi kuran Apple TV+, ilk sezonu geçen martta yayınlanan Constellation için kararını verdi.

Prometheus, Sherlock Holmes: A Game of Shadows ve Ejderha Dövmeli Kız gibi yapımlarla tanınan Noomi Rapace’in başrolünde yer aldığı dizi; aksiyon, macera, dram ve psikolojik gerilim gibi temaları bilimkurguyla buluşturuyordu.

- Reklam -

Constellation 2. Sezon Umutları Hızlı Tükendi

Constellation 2. sezon için beslenen ümitler, Apple TV+’ın kararıyla sona erdi. Yapım, 8 bölümlük ilk sezonunun ardından izleyicilere veda etti.

Final bölümü 27 Mart’ta yayınlanan ve sezon finalinin üzerinden 1.5 ay geçen Constellation dizisine yeşil ışık yanmadı.

Noomi Rapace dizide bir uzay felaketi sırasında Uluslararası Uzay İstasyonu’nda bulunan İsveçli astronot Jo’yu canlandırıyor. Jo sonunda Dünya’ya döndüğünde bazı anılarının yok olduğunu fark ediyor ve uzay yolculuğu sırasındaki bazı karanlık gizemleri keşfetmek üzere maceraya atılıyordu.

Constellation 2. Sezon İptal Dizi

Constellation dizisi IMDb’de 6,8/10 puan ortalamasına sahipken Rotten Tomatoes’ta eleştirmenlerden %71, izleyicilerden ise %63 puan alabilmişti.

Gizemleri arasında bolca aksiyon sahnesi sunan yapım aynı zamanda insan psikolojisinin karanlık taraflarını keşfetmeyi amaçlıyordu.

Dizi, ortalama eleştiri ve puanlarla birlikte izlenme oranlarında da beklentileri karşılayamadı. İzleyici ölçümleriyle tanınan Nielsen’in listelerinde hiçbir zaman ilk 10’a giremeyen yapım, böylelikle macerasını tek sezonla tamamlamak durumunda kaldı.

- Reklam -

Peter Harness’ın yaratıcılığını üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda ise Michelle MacLaren, Oliver Hirschbiegel ve Joseph Cedar oturmuştu.

Yapımın oyuncu kadrosunda Rapace’e Jonathan Banks, James D’Arcy, Julian Looman, William Catlett ve Barbara Sukowa gibi isimler eşlik etti.

Constellation 2. Sezon İptal Apple TV Plus

Dizinin başrolü Noomi Rapace, açık kapı bırakan ilk sezon finalinin ardından şu yorumda bulunmuştu:

“Peter gerçek bir büyücü olduğu ve kendine pek çok sır sakladığı için, söylediğinden daha fazlasını biliyor. Bence 2. Sezon için çok güçlü bir fikri, vizyonu ve planı var. Onu iyi tanıdığım için bunu şimdiden söyleyebilirim.”

Constellation 2. sezon için verilen iptal kararını siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Glitch Glitch dedi ki:

    Büyük bir paralel evren potansiyeliyle başlayıp ardından bir dram hikayesine doğru ters evrildi (devrildi?:)) Normal bir son.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Tomb Raider Dizi - Prime Video

Kesinleşti: “Fleabag”in Yaratıcısından “Tomb Raider” Dizisi Geliyor

Dune: Prophecy Fragmanı Yayınlandı

“Dune: Prophecy” Dizisinden İlk Fragman: Bene Gesserit’e Yakından Bakış