in , , ,

Uzun Soluklu Anime Dizisi “DanMachi” 5. Sezon ile Devam Ediyor: İşte Yeni Fragman

DanMachi 5. Sezon için kısa bir fragman daha paylaşıldı. Uzun soluklu anime dizisi yeni bölümleriyle geri dönüyor.

DanMachi 5. Sezondan Yeni Fragman Paylaşıldı
- Reklam -
- Reklam -

DanMachi 5. Sezon fragmanı, hayranların merakla beklediği yeni sezonun yaklaştığını müjdeliyor.

DanMachi animesi fantastik bir dünyada geçen macera dolu hikâyesiyle dikkat çekiyor. Tanrıların insanlar arasında yaşadığı evrende hikâyenin başkahramanı Bell’in güçlenmek ve kendi “familia”sını kurmak için verdiği mücadele anlatılıyor. Her sezon Bell’in yeni zorluklarla karşılaştığı ve karakterinin geliştiği bir yapıya sahip.

Orijinal adı Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka olan DanMachi, Türkçeye “Zindanda Kız Düşürmeye Çalışmak Yanlış mı?” olarak çevrilebilir. Fujino Omori’nin yazdığı ve Suzuhito Yasuda’nın resimlediği light novel serisinden uyarlanan anime, 2013’ten beri devam eden popüler bir yapım.

- Reklam -

DanMachi 5. Sezon

Sonbahar 2024’te yayınlanması planlanan yeni sezonun odağında Goddess of Fertility (Bereket Tanrıçası) hikâyesi olacak. Bu hikâye, ana karakter Bell Cranell’in, Orario’nun tehlikeli ve çekici eğlence bölgesine adım atmasıyla başlıyor. Bölgede Ishtar Familia’nın hüküm sürdüğü bu yerde Bell, kendisini hiç beklemediği karmaşaların içinde buluyor. 5. sezonun çizgi dizinin diğer sezonlarından daha yoğun ve dramatik bir ton taşıması bekleniyor. J.C.Staff stüdyosu tarafından hazırlanan yeni sezon, animenin sadık hayranlarını heyecanlandırmaya devam ediyor.

Yeni sezonda, ana karakter Bell Cranell’in maceralarının devam edeceği görülüyor. Bell’in sesi Yoshitsugu Matsuoka tarafından canlandırılırken, Tanrıça Hestia’yı Inori Minase seslendiriyor. Hideki Tachibana’nın yönetmenliğini üstlendiği projede, karakter tasarımları Shigeki Kimoto’ya, müzikler ise Keiji Inai’ye ait.

DanMachi 5. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

- Reklam -

Hayranlar Bell’in Orario’nun zevk mahallesine adım atmasıyla başlayan yeni maceraları merakla bekliyor. Ishtar Familia’nın hüküm sürdüğü bu tehlikeli bölgede Bell’in başının belaya girmesi an meselesi. Tilki kulaklı güzel bir fahişenin yardımına ihtiyaç duyacak olan Bell’i zorlu görevler bekliyor.

Animenin 5. sezonu için uzun fragman daha önce mart ayında yayınlanmıştı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Danmachi 5. sezondan beklentileriniz neler? Animenin önceki sezonlarını nasıl bulmuştunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni anime haberleri için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Anime Corner

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for DragonRebornRand DragonRebornRand dedi ki:

    Ben bu seriyi iki üç yıl önce yanlış hatırlamıyorsam 1 ya da 2 sezon izleyip bırakmıştım. Baya da sevmiştim ama sonrası çok kötü dendiği için devam etmemiştim diye hatırlıyorum. Tekrar izlememi önerir misiniz acaba? Diğer sezonlar nasıl?

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

İnsandan Öte İncelemesi: Theodore Sturgeon'dan Bir Klasik

Theodore Sturgeon’dan Yalnızlık Üzerine Bir Bilimkurgu Romanı: “İnsandan Öte” | İnceleme

The Batman Spin-Off Dizisi Arkham Asylum İptal Edildi

“The Batman”in Arkham Asylum’a Odaklanan Spin-off Dizisi İptal Edildi