in , ,

“Demon Slayer” 4. Sezon Başladı: “Kimetsu no Yaiba” Macerası Devam Ediyor

Demon Slayer 4. Sezon 1. bölüm yayınlandı. Tanjiro Kamado’nun İblis Avcısı olma yolundaki macerası kaldığı yerden devam ediyor.

Demon Slayer 4. Sezon 1. Bölüm Yayınlandı
- Reklam -
- Reklam -

Demon Slayer 4. Sezon 1. Bölüm sonunda çıktı. Şu sıralar dünyanın en popüler animeleri arasında yer alan Kimetsu no Yaiba macerası, Tanjiro’nun eğitimine devam etmesini anlatıyor. Yeni sezon, yine bir saatlik özel bir bölümle başlıyor.

Hayranlarının heyecanla beklediği an nihayet geldi. Demon Slayer yani Kimetsu no Yaiba, Hashira Eğitimi aşamasını içeren 4. sezon yolculuğuna başlıyor. Tanjiro Kamado ve arkadaşlarının İblis Kral Muzan Kibutsuji’ye karşı savaşa hazırlanacağı bu yeni bölümler, izleyicileri karanlık ve tehlikeli bir dünyaya sürükleyecek.

Koyoharu Gotouge’nin aynı isimli manga serisinden uyarlanan Demon Slayer, insanlığı tehdit eden kana susamış iblislere karşı verilen mücadeleyi anlatıyor. Ailesi iblisler tarafından katledilen Tanjiro Kamado, küçük kız kardeşi Nezuko’nun iblise dönüşmesiyle bu korkunç gerçekle tanışır. Nezuko’yu kurtarma umuduyla Tanjiro, iblisleri avlayan gizli bir örgüt olan İblis Avcıları’na katılır ve insanlığı gecenin dehşetinden korumak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

- Reklam -

Demon Slayer 4. Sezon 1. Bölüm

Demon Slayer 4. Sezon 1. Bölüm Öncesi: 3. Sezonda Neler Olmuştu?

Demon Slayer’ın 3. sezonunda izleyiciler Swordsmith Village Arc (Kılıç Ustası Köyü) aşamasını izledi. Tanjiro, kırık Nichirin kılıcını değiştirmek için bu özel kılıçların yapıldığı gizli köyü ziyaret etti. Burada Aşk Hashirası Mitsuri Kanroji ve Sis Hashirası Muichiro Tokito ile tanıştı. Ancak ziyaretleri, Üst Seviye İblisler Gyokko ve Hantengu’nun köye saldırmasıyla kesintiye uğradı. Bu güçlü yaratıklar İblis Avcılarını zayıflatmak için kılıç kaynaklarını yok etmeyi amaçlıyordu.

Çarpışmanın sonunda önemli bir keşfe de şahit olundu. Nezuko, iblislerin en büyük zayıfı olan güneş ışığına karşı direnç gösteriyordu. Bu durum pek tabii Muzan’ın ilgisini çekti ve Nezuko’yu güneşe karşı bağışıklık kazanmanın anahtarı olarak gördü.

Demon Slayer 4. Sezon Ne Anlatıyor?

Demon Slayer 4. Sezon Ne Anlatıyor

Artan tehdidin farkına varan Hashiralar, Tanjiro ve diğer avcıları Muzan’a karşı savaşa hazırlamak için bir eğitim kararı aldı. 4. Sezon, bu zorlu eğitim sürecini konu alacak. Sezonun Hashira Training Arc adı da buradan geliyor.

Yapım bugün, yani 12 Mayıs 2024 itibarıyla yolculuğuna başladı. Her bölüm pazar günü yayınlanacak.

“Muzan Kibutsuji’yi Yenmek” adını taşıyan 1. Bölüm için paylaşılan özet metin şu şekilde:

“Kılıç Ustası Köyü’ndeki zaferin ardından Tanjiro ve diğer İblis Avcıları yeniden bir araya gelir. Muzan hâlâ büyük bir tehdit oluştururken, seçkin Hashiralar herkesin becerilerini son çatışmaya hazırlamak için zorlu bir eğitim kampı düzenler.”

- Reklam -

Demon Slayer 4. sezonunun yedi bölümden fazla olacağı doğrulandı. Ancak henüz tam bölüm sayısı hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Demon Slayer 4. Sezon Başladı

Demon Slayer 4. Sezon Nereden İzlenebilir?

Demon Slayer şu anda Türkiye’de İblis Keser adıyla Netflix üzeriden yayınlanıyor. Ancak şu an için animenin hayranları platformdan sadece ilk iki sezonu izleme şansına sahipler. Ayrıca film olarak çıkan ancak sonrasında televizyona özel bölümler hâlinde sunulan Mugen Train Arc da izlenebilir durumda. 3. Sezon henüz yayınlanmadı. Ne yazık ki tüm sezon tamamlanmadan da bölümleri haftalık olarak dijital yayın servisine yüklenmiyor. (3. sezonun neden hâlâ eklenmediği konusunda da bir açıklama bulunmuyor.)

Farklı bir seçenek olarak Crunchyroll üzerinden üyelik alarak İngilizce altyazı seçeneğiyle izlemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Samuray Animeleri: İşte İntikam ve Macera Dolu 12 Anime Yapımı

İşte Demon Slayer 4. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Demon Slayer 4. Sezon bölümlerinden beklentileriniz neler? Sonunda konuşmaya başlayan ve güneş ışığına dirençli olduğu ortaya çıkan Nezuko’nun bu sezonda ne gibi rolü olacak? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: One Sports, IGN

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hajime Isayama - Attack on Titan Geçmiş Manga Planı

Hajime Isayama, “Attack on Titan”da Olanlardan 100 Yıl Öncesini Anlatan Bir Bölüm Planlamıştı

Parçacık Fiziğinde Devrim: "Gluontopu" Bulunmuş Olabilir

Parçacık Fiziğinde Devrim Yaratacak Keşif: “Gluontopu” Bulunmuş Olabilir