in ,

“Devil Wears Prada 2” Filmi Geliyor: Meryl Streep ve Emily Blunt, İkonik Rollerine Geri Dönecek

“Devil Wears Prada 2” filmi geliştirme aşamasında. Şeytan Marka Giyer, yeni macerası ile geri dönüyor.

Devil Wears Prada 2 Filmi Geliştirme Aşamasında
- Reklam -
- Reklam -

Devil Wears Prada 2 filmi hakkındaki uzun süren belirsizlik sona erdi. Türkiye’de Şeytan Marka Giyer adıyla tanınan yapımın devam macerası için çalışmalar başladı.

Ekim 2022’de ilk filmin başrollerinden Anne Hathaway, devam macerasının hiçbir zaman çekilmeyeceğini açıklamıştı. Ancak yaşanan son gelişmeler ışığında yeni yapımın yolda olduğu ortaya çıktı.

Yönetmenliğini David Frankel’ın üstlendiği 2006 tarihli ilk yapım; oyuncu kadrosunda Anne Hathaway, Meryl Streep, Adrian Grenier ve Emily Blunt gibi yıldızları ağırlamıştı. 35 milyon dolarlık bütçesiyle dünya çapında 326 milyon dolar kazandıran yapım, zaman içerisinde döneminin kült filmleri arasına dahil olmuştu.

- Reklam -

İzleyiciler gözlerini ikinci filme dikse de yeni yapımın netlik kazanması için 18 yıl geçmesi gerekti. Disney, ilk yapımın senaristi Aline Brosh McKenna ile görüşmelere başladı.

"Devil Wears Prada 2" Filmi Geliyor: Meryl Streep ve Emily Blunt, İkonik Rollerine Geri Dönecek

Disney’nin ikonik filmin devamını geliştirme kararı hayranları da sosyal medyada heyecanlandırmış gözüküyor. İlk filmin senaristi Aline Brosh McKenna ile görüşmelerin başlaması projenin ciddiyetini gösteriyor. Yeni filmin senaryosunun, geleneksel dergi yayıncılığının düşüşü karşısında Miranda Priestly’nin kariyerini nasıl yönlendirdiğine odaklanacağı belirtiliyor. Aynı zamanda moda dünyasındaki değişimleri ve dijital çağın getirdiği zorlukları ele alması bekleniyor.

Devil Wears Prada 2 Filmi Ufukta Gözüktü

Meryl Streep’in Devil Wears Prada 2 filminde Miranda Priestly rolüne geri döneceği doğrulanırken, Emily Blunt’ın da Emily Charlton karakterini canlandıracağı açıklandı. Blunt’ın karakteri artık lüks bir grubun üst düzey yöneticisi olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Priestly’nin dergisini kurtarmak için ihtiyaç duyduğu reklam gelirlerini elde etmek üzere eski asistanıyla karşı karşıya gelmesi bekleniyor.

Anne Hathaway’in Andy Sachs rolüne dönüp dönmeyeceği henüz netlik kazanmadı. Ancak Lauren Weisberger’in 2013 tarihli devam romanı Revenge Wears Prada: The Devil Returns’da Andy’nin bir gelin dergisinin editörü olduğu ve evlilik planları yaptığı biliniyor. Önceki açıklamaları da dikkate alındığında Oscar ödüllü oyuncunun da filmin kadrosunda tekrar yer alması bekleniyor.

- Reklam -

Devil Wears Prada 2 Anne Hathaway Emily Blunt

Filmin yapımcılığını bir başka Oscar ödüllü isim olan Wendy Finerman üstlenecek. Henüz yönetmen ve diğer oyuncular hakkında bir açıklama yapılmadı.

Son olarak The Devil Wears Prada’nın müzikal versiyonu da Londra’nın West End bölgesinde sahnelenmeye hazırlanıyor. Elton John’un bestelediği özgün müzikleriyle dikkat çeken prodüksiyon, filmin hayranlarına farklı bir deneyim sunabilir.

Devil Wears Prada 2 filmi hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, sinema dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Collider, Variety

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Umbrella Academy Final Yapıyor: İşte Yeni Fragman

Netflix’in Popüler Dizisi “The Umbrella Academy”ye Veda: İşte Final Sezonundan Yeni Fragman

Çürük Yumurta Gibi Kokan Gezegen Keşfedildi

Astronomlar 64 Işık Yılı Uzaklıkta ‘Çürük Yumurta’ Gibi Kokan Bir Gezegen Keşfetti