in ,

Rachel Chivers Khoo İmzalı “Dilek Bekçileri” Türkçe Raflarında

Dilek Bekçileri Türkçe raflarındaki yerini aldı. Rachel Chivers Khoo imzalı eser, Genç Timaş etiketiyle okurla buluştu. | Ön Okuma

Dilek Bekçileri- Rachel Chivers Khoo
- Reklam -
- Reklam -

Dilek Bekçileri Türkçede. Rachel Chivers Khoo’nun ilk romanı olma özelliğini taşıyan eser, çıkışından sadece bir yıl sonrasında Genç Timaş etiketiyle ülkemiz okurlarıyla da buluşuyor.

İngiliz çocuk kitabı yazarı Rachel Chivers Khoo, 1990 yılında Kuzey İrlanda’nın Belfast şehrinde doğdu. Edebiyat konusundaki akademik ilgisini Trinity College, Oxford’da İngiliz Edebiyatı okuyarak sürdürdü ve ardından Belfast’taki Queen’s Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında yüksek lisans derecesi aldı. Tam zamanlı bir yazar olmadan önce, kitap yayıncılığı alanında çalıştı.

İlk romanı The Wishkeeper’s Apprentice (Dilek Bekçileri) 2023 yılında yayımlandı. Kitap, Felix adındaki çocuğun Rupus Beewinkle adında bir dilek muhafızının çırağı olmasını ve birlikte kasabanın dileklerini kötü niyetli bir tehdide karşı korumalarını anlatıyor.

- Reklam -

Khoo’nun ikinci kitabı The Magician Next Door (Yanındaki Sihirbaz) ise 2024 yılında yayımlandı. Hikâyesi, Mourne Dağları’na taşındıktan sonra bahçesine bir sihirbaz evinin düştüğünü keşfeden genç kız Callie’nin etrafında dönüyor. Hikâye, ev özlemi ve macera temalarını işleyerek duygusal derinliği hafif bir büyülü ortamla harmanlıyor. Ancak bu kitabı henüz Türkçeye kazandırılmadı.

Dilek Bekçileri – Rachel Chivers Khoo | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Dilek Bekçileri- Rachel Chivers Khoo

Sürprizlerle dolu, heyecan verici bir maceraya hazır ol!

Sadece masum bir dilekte bulunduğunu düşünen Felix, Dilek Bekçisi Rupus’la tanışacağını bilmiyordu. Üstelik dilek bekçisi çırağı olması için teklif alacağını tahmin bile edemezdi. O güne kadar sıradan bir hayatı olan Felix, kasabadaki dilekleri; umutları ve hayalleri yok etmek isteyen Dilek Hırsızları’ndan korumalıydı artık. Acaba muhteşem ikili Dilek Bekçisi Rupus ve Çırak Felix, DIlek Hırsızları’nı durdurabilecek mi?

- Reklam -

Bu kitap İlk Genç okurlarına umutlu olmanın, iyi şeyler düşünmenin, iyi şeyler temenni etmenin önemini, güzelliklerini gösterecek. Hiçbir şeye yaramadığını düşünen Felix’in kendini bulma yolculuğuna şahit olan okurlar, kendilerine de farklı gözlerle bakacak, muhteşem bir öz güven kazanma serüvenine dahil olacak. Umudun, sevginin, arkadaşlığın, mücadelenin, cesaretin, ışığın; umutsuzluğu, sevgisizliği, korkaklığı, karanlığı yendiği bu kitap, okurların kalbinde yer edinecek nitelikte.

Çizimlerini Rachel Sanson’ın üstlendiği ve toplamda 192 sayfadan oluşan kitabın çevirisini ise Aydan Yalçın üstleniyor. Eser, Haziran 2024 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Son olarak kitabın ilk sayfalarını içeren tadımlık ön okuması için buraya tıklayabilirsiniz.

Dilek Bekçileri kitabının konusunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni kitap haberleri için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Rus Uzay Ajansı ABD Ay'a İnsanlı İniş

Rus Uzay Ajansı, 55 Yılın Ardından ABD’nin Ay’a İnsanlı İniş Yaptığını Kabul Etti

Highlander Film Çekimleri - Henry Cavill

Henry Cavill’ın Başrolünü Üstleneceği Yeni “Highlander” Filminde Çekimler 2025’te Başlayacak