in ,

Disney, Hulu’nun Tamamını Satın Almayı Değerlendiriyor: İçerikler Tek Platformda Birleştirilecek

Disney ve Hulu içerikleri yakın gelecekte tek uygulamada buluşturulacak. The Walt Disney Company, Hulu’nun tamamını satın alma ihtimalini de değerlendiriyor.

Disney Hulu Tek Platform
- Reklam -

Disney, Hulu üzerindeki inisiyatifini yeniden yapılandırmaya hazırlanıyor. Çarşamba günü gerçekleştirilen yatırımcılar toplantısında CEO Bob Iger, şirketin geleceği ve akış servisleri hakkında açıklamalarda bulundu.

The Walt Disney Company’nin 100. yılında Bob Chapek’in yerine bir kez daha CEO koltuğuna oturan Bob Iger; şirketin elindeki varlıkları değerlendirmeyi sürdürüyor. Disney, Hulu’nun çoğunluk hissesini 2019 yılında 5.8 milyar dolara satın almıştı. Bununla birlikte Hulu’nun üçte birlik payı hâlâ Comcast Corp bünyesinde bulunuyor. O tarihten beri Comcast’in elindeki hisselerin de satın alınması ve Hulu içeriklerinin doğrudan Disney+’a dahil edilmesi opsiyonları değerlendirilmeye devam ediyordu.

Nihayetinde Bob Iger, yakın gelecekte her iki platformun içeriklerinin tek akış servisinde buluşturulacağını resmi olarak duyurdu. Hulu’nun Disney+’a daha sıkı şekilde bağlanmasına sebep olacak bu hamle, satın alma konusundaki adımların da yolda olabileceği şeklinde yorumlandı.

- Reklam -

Disney, Hulu Hakkındaki Gelecek Planlarını Netleştiriyor

Iger, birleşmeye dair şunları kaydetti:

“Disney+ ve Hulu birleşmesi reklamverenler için daha büyük fırsatlar sağlarken paket abonelerinin içeriğe daha sağlam ve akıcı şekilde erişmesine de olanak yaratır. Sonuç olarak bu, daha birleşik bir akış servisi deneyimine yol açar.”

Disney Hulu Satma Fikri Bob Iger

Iger platformların birleştirilmesinin 2023 yılının sonlarına doğru ABD özelinde başlayacağını belirtirken Hulu ve ESPN+’ı bağımsız seçenekler olarak da pazarlamaya devam edeceklerini de kaydetti.

Reklamlı ve Disney+ deneyimi hakkında da konuşan Iger, “İçerik tekliflerimizin değerini daha iyi yansıtmak için Disney+’ın reklamsız paketi için bu yılın sonlarında daha yüksek bir ücret belirlemeyi planlıyoruz,” ifadesini kullandı.

- Reklam -

Iger, satın alma müzakereleri hakkında yorum yapmayı reddetse de bugüne dek Hulu’nun geleceği için Comcast ile yapılan görüşmelerin “yapıcı” olduğu kanaatindeydi.

Ocak 2024 tarihinden itibaren, Disney eğer isterse Comcast’in elindeki Hulu hisselerini satın almak için harekete geçebilir. Hulu’nun garanti edilen taban değeri 27,5 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Disney, kalan üçte birlik pay için 9,2 milyar doları daha gözden çıkartmak zorunda.

disney plus birleşme hulu comcast

İçeriklerin tek çatı altında sunulması, ABD dışındaki ülkelerde nasıl planlanacak sorusu ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Türkiye’de Hulu içerikleri, Disney+ üzerinden izleyicilerle buluşsa da her içerik yayınlandığı ilk günden itibaren platforma dahil edilmeyebiliyor.

Siz bu hamleyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Monkey Film - Stephen King Uyarlama

Stephen King’in “The Monkey” Öyküsü James Wan İmzasıyla Filme Uyarlanıyor

Keanu Reeves - Müzik Grubu Dogstar

Keanu Reeves’in Rock Grubu Dogstar Yıllar Sonra Yeni Albüm için Tekrar Bir Araya Geliyor