in , ,

Yeni “DOOM” Oyunu “DOOM: The Dark Ages” Duyuruldu: İşte İlk Fragman

DOOM: The Dark Ages oyunu tanıtıldı. Xbox Showcase etkinliği “DOOM” serisinin yeni macerasını oyunseverlere tanıttı.

DOOM: The Dark Ages Oyun - Fragman
- Reklam -
- Reklam -

DOOM: The Dark Ages oyunu geliyor. Microsoft’un Xbox Games Showcase etkinliğinde id Software’ın DOOM serisinin öncesini anlatan yeni macerasına da yer verdi.

DOOM: The Dark Ages oyunu, DOOM serinin ortaçağda geçen yeni bir serüveni olarak piyasaya sürülecek. İlk günden itibaren Xbox Game Pass kütüphanesine de eklenecek olan yapım, aynı zamanda Xbox Series X, PlayStation 5 ve PC platformlarında çıkış yapacak.

Oyuncuların karşısına ilk olarak 1993 yılında çıkan DOOM, çoğunlukla Dünya’yı kıyametvari bir istiladan kurtarmak için iblis orduları ile mücadele eden bir uzay denizcisinin hikâyesine odaklanıyor.

- Reklam -

DOOM: The Dark Ages

Seri bugüne dek 10 milyondan fazla kopya satarken aynı zamanda roman, çizgi roman, FRP ve film uyarlamalarıyla kendisine popüler kültürde oldukça geniş bir yer tutmuştu.

Bethesda Softworks ve id Software, 2020’de DOOM Eternal’ı piyasaya sürmüştü. Oyun büyük başarı elde etmiş ve çıkış ayında üç milyondan fazla kopya satmayı bilmişti. Geliştiriciler daha sonra The Ancient Gods ve The Ancient Gods DLC’leri ile bu hikâyeye devam etmişti.

DOOM: The Dark Ages Oyunu Ortaçağ Temalı Olacak

Eternal’ın yönetmeni Hugo Martin, 2021’de verdiği bir demeçte sıradaki oyunun ortaçağda geçebileceğine dair bazı ipuçları vermişti:

“‘Doom Slayer’ın ilk olarak Sentinels ile birlikte o yere geldiği zamanla ilgili bir hikâye anlatabilir miyiz?’ diye soruyorduk. Neredeyse daha ortaçağ fantazisi temalı bir ortamda? Bence DLC’yi (The Ancient Gods) oynadıkça gelecekte neler yapabileceğimiz konusunda birçok ipucu göreceksiniz. Kahramanımız bir bakıma zamansız. Yani… Kelimenin tam anlamıyla ölümsüzler. Bu yüzden her türlü hikâyeyi anlatabiliriz.”

DOOM: The Dark Ages Oyun - Fragman 2025

- Reklam -

Karanlık fantazi temasına sahip olacak yeni DOOM macerası, bir çeşit öncül hikâye anlatacak. Bunu yaparken de her oyunda olduğu gibi vahşi ve kanlı tonlarını korumaya çalışacak. Yapım ayrıca oyunculara siberpunk tarzı bir ejderha üzerinde uçma deneyimi de yaşatacak.

The Dark Ages, 2022’deki Quake Champions’ın ardından serinin yayınlanan ilk oyunu olacak.

DOOM: The Dark Ages Fragmanı

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Yapımdan yayınlanan ilk fragman, Doom Guy’ın oyunda karşı karşıya geleceği bazı düşmanları gözler önüne seriyor. Tanıtım aynı zamanda karakterin Mecha Dragon’ı ve savaş makinesi Atlan’ı kullandığı anları da gösteriyor.

DOOM: The Dark Ages oyunu 2025 yılı içerisinde PC, Xbox ve PlayStation 5 platformlarında çıkış yapacak. Yapım ilk günden Game Pass kütüphanesine de eklenecek.

DOOM: The Dark Ages oyunu hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Polygon

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Indiana Jones and the Great Circle Yeni Fragman

Kamçılı Adam Dönüyor: “Indiana Jones and the Great Circle” Oyunundan Yeni Fragman

Portal - Abdurrahman Aydınlı | Haftanın Kitabı #325

Portal – Abdurrahman Aydınlı | Haftanın Kitabı #325