in , ,

“Dune: Prophecy” Dizisinden İlk Fragman: Bene Gesserit’e Yakından Bakış

Dune: Prophecy fragmanı yayınlandı. Max’in yeni spin-off dizisi, izleyiciyi Paul Atreides’in doğumundan 10.000 yıl öncesine götürüyor.

Dune: Prophecy Fragmanı Yayınlandı
- Reklam -
- Reklam -

Dune: Prophecy dizisinin ilk fragmanı paylaşıldı. Denis Villeneuve’ün bilimkurgu uyarlamasının bir spin-off yapımı olarak izleyicilerin karşısına çıkacak olan Bene Gesserit odaklı dizi, Max’e geliyor.

İlk olarak Dune: The Sisterhood adıyla duyurulan dizi, geçen yılın başlarında yönetmeni Johan Renck ve başrol oyuncusu Shirley Henderson’ın projeden ayrılmasıyla yeni bir yola girdi. Sonrasında Dune: Prophecy adını alan dizi, Denis Villeneuve’ün Frank Herbert’ün bilimkurgu romanlarından uyarladığı evreni dizi formatına taşıyor.

Dune: Prophecy, Frank Herbert’ün kitaplarından doğrudan uyarlanmasa da Dune evreninin derinliklerini, özellikle de gizli bir kadın örgütü olan Bene Gesserit’in nasıl ortaya çıktığını anlatmayı vaat ediyor.

- Reklam -

Dune: Prophecy Fragmanı Yayınlandı

Altı bölümden oluşacak ilk sezon, Arrakis’in gizemli geçmişine ışık tutacak. Dune: Prophecy’nin başrollerinde Emily Watson, Olivia Williams, Travis Fimmel ve Mark Strong gibi isimler yer alıyor. Ayrıca kısa bir süre önce Hint sinemasının en ünlü isimlerinden Tabu’nun da dizide rol alacağı ortaya çıkmıştı. Alison Schapker’in showrunner görevini üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda ise Anna Foerster oturuyor.

Fragmanda iki Harkonnen kardeşi Valya ve Tula’nın, insanlığın geleceğini tehdit eden güçlerle mücadele ederek efsanevi Bene Gesserit tarikatını nasıl kurdukları anlatılıyor. Emily Watson ve Olivia Williams’ın canlandırdığı bu iki kardeş, mistik güçlere sahip ve kendi doğurganlıklarını kontrol edebilen bir grup kurmak için çabalarken, iktidarın da bir bedeli olduğunu öğreniyor.

Hemen aşağıdan yayınlanan ilk fragmana göz atabilirsiniz:

Dune: Prophecy Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

- Reklam -

Dune evreninin tanıdık öğelerini barındıran görüntüler, aynı zamanda evrene yeni bir bakış açısı sunuyor. Bene Gesserit’in kuruluş aşamasını ve Harkonnen Hanedanı’nın rolünü mercek altına alıyor. Ayrıca önceki filmlerde görülen siyah uzay araçlarına ve holografik kalkanlarla düellolara da yer veriyor.

Fragmanla birlikte dizinin yayın dönemi de belli oldu. Henüz ay veya gün olarak bir açıklama yapılmış olmasa da, Dune: Prophecy’nin 2024’ün sonbahar aylarında yayında olacağı kesinleşmiş oldu.

Dune: Prophecy İlk Fragman

Dizinin ilk fragmanını nasıl buldunuz? Sizce filmler kadar başarı sağlayabilecek mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Ercan_Arslan Ercan_Arslan dedi ki:

    Beklentileri karşılayacak gibi duruyor, filminin atmosferi geçti bana.

  2. Avatar for Sedat_Gunes Sedat_Gunes dedi ki:

    Evet güzel, evet oyuncular iyi amaaa Dune’ da bizi kendisine çeken bilimkurgu olmasına rağmen çiuv çiuv yerine ayaklarını yere basması(nesnel olarak), bir gezegen ve şartlarına uyum sağlamamız ve orayı benimsememizdi bence okurken ya da izlerken; lan salak suyunu harcıyorsun vs diyebilecek kadar kendimizi orada hissetmemizdi. Dizi de farklı iklimler, gezegenler görücez gibi çünkü gezegenlere atanan Bene Geseritler olucak ve en çok da Corrino hanedanı olucak eğer o dünyada geçecek bir dizi olursa fırtınaların ve soğuğun şehri, çölden sonra iyi gider gibi ama yok biz iç mekanda tartışıcaz diyorsa Vakıf dizisi gibi bir şey olabilir.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Constellation 2. Sezon Iptal

Apple’ın Bilimkurgu Dizisi “Constellation” İlk Sezonun Ardından İptal Edildi

Hedefi Bulmayan Kurşun: Perşembe Günü Cinayet Kulübü #3 - Richard Osman

Richard Osman’ın Perşembe Günü Cinayet Kulübü Serisi, “Hedefi Bulmayan Kurşun” ile Macerasına Devam Ediyor