in ,

Paramount+, “Dungeons & Dragons” Dizisini İptal Etti

Dungeons & Dragons dizisi iptal edildi. Paramount+, yaratıcı farklılıklar nedeniyle sinema filmi de yapılan markanın dizi uyarlamasından vazgeçti.

Dungeons & Dragons Dizisi İptal Edildi
- Reklam -
- Reklam -

Paramount+, Dungeons & Dragons dizi uyarlamasını iptal etti. Live-action uyarlaması, doğrudan dizi sipariş almış olsa da yaratıcı anlaşmazlıklar nedeniyle sonlandırıldı.

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves filminin gişe başarısına rağmen Paramount+ tarafında olumsuz bir karar çıktı. Dijital yayın servisi, Hasbro ile projenin geleceği konusunda görüş ayrılığına düştü. İlk olarak Ocak 2023’te duyurulan dizi, eOne ve Paramount Pictures iş birliğiyle hayata geçirilecekti. Ancak eOne’ın Aralık 2023’te Lionsgate’e satılmasıyla Dungeons & Dragons’ın dizi hakları da yeniden Hasbro Entertainment’a geçmiş oldu.

Dizi iptal edilse de Hasbro, yeni bir yaratıcı ekip kurarak projeyi canlandırmaya çalışacak. İlk taslağı Red Notice’ın yönetmeni Rawson Marshall Thurber yazmış, WeCrashed’ın yapımcısı Drew Crevallo da seriyi sürdürecekti. Ancak yaratıcı farklılıklar nedeniyle bu ekipten vazgeçildi.

- Reklam -

Paramount+’ın vazgeçme nedeni tam olarak bilinmiyor. Ancak kaynalar son dönemdeki fantastik dizilerinin performans düşüklüğünün bu kararda etkili olmuş olabileceğini söylüyor. House of the Dragon ve The Lord of the Rings: The Rings of Power gibi yapımlar beklentileri karşılayamadı. Paramount+ da 1923 benzeri tarihi yapımları tercih ederek masraflı bir fantastik projeye girmekten kaçınmış olabilir.

Dungeons & Dragons Dizisi İptal Edildi

İptal Edilen “Dungeons & Dragons” Dizisi Farklı Bir Ekiple Yeniden Hayata Geçirilebilir

Dungeons & Dragons Hasbro’nun önemli bir markası. 1974 yılında piyasaya sürülen Zindanlar ve Ejderhalar, bugüne kadar 50 milyondan fazla oyuncu tarafından oynandı. İnsanlar, elfler, orklar ve diğer fantastik yaratıkların yer aldığı oyun, oyuncuların kendi karakterlerini yaratıp hazine avları ve savaşlar gibi maceralara atıldığı bir dünyayı sunuyor. Oyun, çok yüzlü ünlü zarlarıyla ve her oyunun başındaki Dungeon Master’ın rehberliğiyle tanınıyor.

Ancak seriyle ilgili çalışmalar Twitch’te canlı yayınlarla büyümeye devam ediyor. Hasbro da gelecekte bu evrenden beslenecek yapımlar planlamakta. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves filminin ardından şimdi de The Twenty-Sided Tavern Broadway müzikali gösterimine devam ediyor.

- Reklam -

Paramount+, "Dungeons & Dragons" Dizisini İptal Etti

Dizinin geleceği henüz belirsiz olsa da Hasbro tarafından yeni bir partner bulunacağı ve canlı aksiyon projesini hayata geçirmeye kararlı görünüyor. Yine de hayranlar proje için bir süre daha beklemek zorunda kalacak.

Dungeons & Dragons dizisinin iptal haberini nasıl karşıladınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, dizi dünyasından yeni haberler için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

    Yazıklar olsun Paramount.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

One Piece 2. Sezona Sürpriz Bir Hasır Şapka Üyesi Katılıyor

“One Piece” 2. Sezonda Başka Bir Hasır Şapka Üyesi Beklenenden Erken Görünebilir

Bir Öğretmenin Hikâyesi - Hazal Gül | Çevirmenin Çemberi: "Ben O Hikâyeye Dönüşmeden Bir Roman Başka Türlü Nasıl Çevrilir Bilmiyorum"

Bir Öğretmenin Hikâyesi – Hazal Gül | Çevirmenin Çemberi: “Ben O Hikâyeye Dönüşmeden Bir Roman Başka Türlü Nasıl Çevrilir Bilmiyorum”