in ,

“Elden Ring” Genişleme Paketi “Shadow of the Erdtree”den Hikâye Fragmanı Yayınlandı

“Elden Ring: Shadow of the Erdtree” hikâye fragmanı görücüye çıktı. FromSoftware, ünlü oyunun ilk DLC’sini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree Hikâye Fragmanı
- Reklam -
- Reklam -

Elden Ring: Shadow of the Erdtree hikâye fragmanı yayınlandı. 2022’de Yılın Oyunu seçilen yapım, ilk genişleme paketiyle oyuncuların karşısına çıkmak için gün sayıyor.

The Game Awards’ta God of War Ragnarök gibi iddialı yapımları geride bırakarak zirveye yerleşen Elden Ring, aradan geçen iki senenin ardından yeni bir macera ile geri dönüyor.

FromSoftware, bugün Elden Ring genişleme paketi Shadow of the Erdtree’nin genişleme paketinden hikâye fragmanı yayınlayarak yeni serüvenin hikâyesine dair yeni bir bakış sundu.

- Reklam -

Yeni DLC fragmanı, Elden Ring hikâyesindeki karakterlerle güçlü bir bağlantısı olduğu anlaşılan yarı tanrı Messmer the Impaler adındaki yeni ve ürkütücü bir kötü karakter ilgili yeni detayları da içeriyor.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree Hikâye Fragmanı

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Yeni fragman ayrıca yarı tanrı Miquella’yı yeni bir diyara neyin gönderdiğine dair ipuçları veriyor. Bu diyar, Messmer’ın alevinin zorbalığı altında ezilmiş ve Miquella’nın kendini feda ettiği bir yer olarak tanımlanıyor. Tanıtım videosu, Miquella’nın takipçilerinin güçlerini birleştirip yeni savaşçıları, Messmer ve yanmakta olan ordularını tahttan indirmek için onlara katılmaya çağırmasıyla sona eriyor.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree aynı zamanda oyunun kendi mitolojisi içindeki karmaşık aile hikâyesinde yer alan karakterler ve onların ittifakları hakkında zengin bilgiler sunuyor.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree Fragmanı

- Reklam -

Shadow of the Erdtree, oyuncuları Mohgwyn Sarayı’ndan Gölge Diyarı olarak bilinen keşfedilmemiş bir bölgeye gönderecek. Oyuncular Gölge Diyarı’nda oyunun Limgrave bölgesi büyüklüğünde bir kara parçasında karanlık diyarı keşfedecek ve gizemli Empyrean Miquella’nın izinden gidecekler.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree paketi 21 Haziran 2024 tarihinde çıkış yapacak. DLC, ana oyunda olduğu gibi PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve PC (Steam) platformları üzerinden oyuncularla buluşacak.

FromSoftware, daha önce yaptığı açıklamalarda Shadow of the Erdtree’nin Elden Ring için geliştirilecek olan tek DLC olacağının altını çizmişti. Ancak oyuna olan yüksek ilginin bu kararın değişmesine neden olup olmayacağını zaman gösterecek.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree Hikâye Fragman

Elden Ring: Shadow of the Erdtree hikâye fragmanı hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: The Verge

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Enceladus Kıyameti - Gökcan Şahin | Yazarının Kaleminden

Enceladus Kıyameti – Gökcan Şahin | Yazarının Kaleminden: “Ciddi Olduğu Kadar Lezzetli ve Yerel Motifler Barındıran Bir Uzay Macerası”

2024 Uluslararası Booker Ödülü'nü Jenny Erpenbeck Kazandı

Berlin Duvarı’nın Gölgesindeki Aşk: 2024 Uluslararası Booker Ödülü’nü Jenny Erpenbeck Kazandı