in ,

“Oldboy”dan Choi Min-sik’in Başrolünde Yer Aldığı Güney Kore Filmi “Exhuma” Sinemalarda

Güney Koreli yönetmen Jang Jae-hyun imzasını taşıyan “Exhuma” ülkesinde gişe rekorları kırdıktan sonra Türkiye’de de vizyona giriyor.

Exhuma Vizyon
- Reklam -
- Reklam -

Jang Jae-hyun’ın yeni filmi Exhuma sinema salonlarında izleyicilerin karşısına çıkıyor. Son olarak Svaha: The Sixth Finger ile adından söz ettiren Güney Koreli yönetmen, Kore gişesinde fırtınalar estirmesiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Başrolünde intikam temalı filmler dendiğinde akla ilk gelen yapımlar arasında yer alan Oldboy ile BAFTA ödüllü yönetmen Luc Besson’un Lucy’si gibi yapımlarla tanınan Choi Min-sik’in yer aldığı Exhuma, temelinde Kore şamanizminden ilham alıyor.

Kültürel ve tarihi temaları gizem ve macerayla harmanlayan film, bir şaman ile yardımcısının varlıklı bir ailenin çocuklarını kurtarmak üzere atıldıkları nefes kesici serüveni konu ediniyor.

- Reklam -

Ürpertici lanetler, geçmişten gelen unutulmuş ritüeller ve Kore halk kültürünün zengin anlatılarıyla beslenen Exhuma, izleyicileri modern ve karanlık bir masala davet ediyor.

Exhuma 2024 Vizyon

Yapımın oyuncu kadrosunda Oldboy’un yıldızı Choi Min-sik’e Sweet Home’dan Lee Do-hyun, Guardian: The Lonely and Great God’dan Kim Go-eun ve A Taxi Driver’dan Yoo Hae-Jin eşlik ediyor.

- Reklam -

Jang Jae-hyun’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini üstlendiği yapım, Kore’de vizyona girdikten sonra Rotten Tomatoes açılışını %100 eleştirmen skoru ile yapmıştı. Filmin güncel eleştirmen puanı %90’ken izleyici ortalamasında ise bu oran %91’e yükseliyor.

Orijinal adı Pamyo olan ve 2024’ün en çok ses getiren Güney Kore filmleri arasında gösterilen Exhuma 31 Mayıs 2024 tarihinde Paribu Cineverse salonlarında vizyona girdi.

Exhuma filmi üzerine Geekyapar ile ortak hazırladığımız içeriğe göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içerik Paribu Cineverse reklamı içermektedir.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Among Us Animasyon Dizisi Fragman

Elijah Wood’lu “Among Us” Animasyon Dizisinden İlk Fragman

Buz ve Ateşin Dünyası - Westeros'un ve Taht Oyunları'nın Bilinmeyen Hikâyesi Çıktı

George R.R. Martin İmzalı “Westeros’un ve Taht Oyunları’nın Bilinmeyen Hikâyesi” Yeni Baskısıyla Raflarda