in , , ,

Yıllar Sonra Geri Dönüyor: “Fire Force”un 3. ve Final Sezonundan İlk Fragman

Fire Force 3. ve final sezonu için ilk fragman paylaşıldı. 2024 Anime Expo’da paylaşılan görüntüler yeni sezonun iki kısım halinde yayınlanacağını da duyurdu.

Fire Force 3. Sezon Fragmanı: Final Kapıda
- Reklam -
- Reklam -

Fire Force 3. Sezon fragmanı yayınlandı. Dört yıllık bir aranın ardından hayranların heyecanla beklediği an nihayet geldi. Crunchyroll, 2024 Anime Expo’daki panelinde animenin üçüncü ve final sezonunun iki kısım halinde yayınlanacağını duyurdu.

Atsushi Ohkubo’nun çok satan mangasından uyarlanan anime, Tokyo’da gizemli bir şekilde kendiliğinden yanmaya başlayan insanları ve onlarla mücadele eden Özel İtfaiye Gücü’nü konu alıyor. Dizinin başkahramanı Shinra, 8. Bölük’e katılarak şehri küle dönmekten kurtarmaya çalışıyor.

Yeni sezonun ilk kısmı Nisan 2025’te, ikinci ve final kısmı ise Ocak 2026’da yayınlanacak. David Production stüdyosu, dizinin yapımcılığını üstlenmeye devam edecek. İlk iki sezonun da arkasındaki güç olan David Production, 3. sezonun da standartlarını koruyarak çizgi dizinin hayranlarına unutulmaz bir final sunmayı hedefliyor.

- Reklam -

Fire Force 3. Sezon Fragman

İlk sezonu Mekakucity Actors’ın yönetmeni Yuuki Yase, ikinci sezonu ise Wave, Listen to Me! ile tanınan Tatsuma Minamikawa yönetmişti. Animenin senaryolarını ise Yamato Haijima (1. sezon) ve Minamikawa (2. sezon) kaleme almıştı.

Paylaşılan fragman, anime dizisinin önceki sezonlarından unutulmaz sahneleri yeniden canlandırırken, gelecek bölümlere dair de ipuçları veriyor. Aimer’in “Spark Again” şarkısı eşliğinde sunulan fragmanda, Arthur ve Shinra’nın yeniden karşı karşıya geldiği ve gizemli bir ay görüntüsü dikkat çekiyor.

Fire Force 3. ve Final Sezonu Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Crunchyroll, yeni sezonu Kuzey Amerika, Orta Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Okyanusya, Orta Doğu ve BDT ülkelerinde yayınlayacağını açıkladı. Dizinin önceki sezonları ise Netflix, Disney+, Hulu, Amazon Prime Video ve YouTube gibi platformlarda izlenebiliyor.

- Reklam -

Fragmanın yanı sıra ilgi çekici bir poster de paylaşıldı:

Fire Force 3. Sezon Poster

Fire Force 3. ve final sezonu, Atsushi Ohkubo’nun aynı adlı manga serisine dayanan hikâyenin sonunu getirecek. Manga, 2015 yılında Kodansha’nın Haftalık Shonen Dergisi’nde başlamış ve 2022’de sona ermişti. Serinin toplamda 34 tankobon cildi bulunuyor ve Kodansha USA tarafından İngilizce olarak yayınlanıyor. Eserler Türkiye’de ise Akılçelen Kitaplar etiketiyle ve Alev Gücü adıyla basıldı.

Fire Force’un ilk iki sezonunu izlemiş miydiniz? 3. ve final sezonundan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, anime dünyasından daha fazla haber için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Anime Corner

Ayşe Yılmaz

Ankara doğumlu, Antalya'da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun. Hayalleri arasında iyi bir İngilizce öğretmeni olmak veya çevirmenlik yapmak var. İngilizce dışında Almanca da bilmekte. Boş zamanlarında kitap okumayı, yürüyüş yapmayı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Paramount, Skydance ile Birleşiyor

Sinema Sektöründe Bir Devrin Sonu: Paramount, Skydance ile Birleştiğini Duyurdu

Rus Uzay Ajansı ABD Ay'a İnsanlı İniş

Rus Uzay Ajansı, 55 Yılın Ardından ABD’nin Ay’a İnsanlı İniş Yaptığını Kabul Etti