in ,

George Miller’dan “Furiosa: Bir Mad Max Destanı”

George Miller’ın dünyaca ünlü Mad Max evreni “Furiosa: Bir Mad Max Destanı” ile genişlemeye devam ediyor.

Furiosa Bir Mad Max Destani Sinemalarda
- Reklam -
- Reklam -

Furiosa: Bir Mad Max Destanı geçen günlerde izleyicilerin karşısına çıktı. Kıyamet sonrası temalı en iyi filmler dendiğinde akla gelen ilk yapımlar arasında bulunan Mad Max, yepyeni bir macera bir kez daha beyaz perdede.

Oscar ödüllü yönetmen George Miller, 2015 tarihli Mad Max: Fury Road filmiyle tanınan İmparatoriçe Furiosa’nın gençliğini anlatan Furiosa: Bir Mad Max Destanı ile beyaz perdeye geri dönüyor. Furiosa’nın köken hikâyesini ve onun nasıl güçlü bir savaşçıya dönüştüğünü ele alan yapım; Çorak Topraklar’da verilen bir hayatta kalma mücadelesini takip ediyor.

Daha önce Charlize Theron tarafından canlandırılan bu ölümsüz karakter, The Queen’s Gambit ile Primetime Emmy adaylığı da alan son dönemlerin gözde aktrislerinden Anya Taylor-Joy’a emanet ediliyor. Taylor-Joy aynı zamanda The Menu, Peaky Blinders, Last Night in Soho ve The Witch ile biliniyor.

- Reklam -

Furiosa: Bir Mad Max Destanı Gösterimde

Marvel Sinematik Evreni’nin Thor’u Chris Hemsworth ve David Fincher’ın Akademi ödüllü Mank filmiyle hatırlanan Tom Burke’ün de başrollerini paylaştığı yapım; aksiyon, macera ve bilimkurgu türlerini bir araya getiriyor.

- Reklam -

Dünya prömiyerini 77. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren Furiosa: Bir Mad Max Destanı 24 Mayıs 2024 tarihinde Paribu Cineverse salonlarında vizyona girdi.

Furiosa: Bir Mad Max Destanı filmi hakkında Geekyapar ile beraber hazırladığımız keyifli bir içeriğe göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içerik Paribu Cineverse reklamı içermektedir.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Evrenin Sonu 'Büyük Çöküş' Olabilir: Karanlık Enerji...

Evrenin Sonu ‘Büyük Çöküş’ Olabilir: Gözlemler Zayıflayan ‘Karanlık Enerji’yi Gösteriyor

Sherlock Holmes 3 Film

Robert Downey Jr., “Sherlock Holmes 3” ile Ünlü Dedektifi Yeniden Canlandırabilir