in , ,

Emmy Ödüllü “Futurama” Geri Dönüyor: 12. Sezondan İlk Fragman Yayınlandı

Futurama 12. sezon için ilk fragman yayınlandı. Hulu ile yeniden ‘doğan’ yetişkinlere yönelik animasyon dizisi ekran yolculuğuna devam ediyor.

Futurama 12. Sezon - Fragman - Hulu
- Reklam -
- Reklam -

Futurama 12. sezon geri sayımı başladı. The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Hulu, yeni bölümler için ilk fragmanı yayınladı.

The Simpsons ile de tanınan David X. Cohen ve Matt Groening ikilisinin bilimkurgu temalı yetişkin animasyon dizisi Futurama, ekran yolculuğuna ilk olarak 1999’da Fox’ta başladı. 2003’te noktalanan hikâye, 2008’de Comedy Central ile 2013’e dek devam etti. Toplamda 6 Emmy ödülüne sahip olan çizgi dizi ardından 10 yıllık bir suskunluğa büründü. Yapım 2023’te ise sürpriz bir şekilde Hulu ile yeni bir geri dönüşe imza attı. 10 bölümden oluşan 11. sezon Eylül 2023’te tamamlandı ve hayranlar hiç vakit kaybetmeden gözlerini 12. sezona dikti.

Futurama 12. Sezon - Hulu

- Reklam -

Futurama 12. sezon için yayınlanan ilk tanıtım ise animasyon dünyasının önemli seslendirme sanatçılarından bazılarının geri dönüşüne ev sahipliği yapıyor. Bender’ın sesi John DiMaggio, Leela’nın sesi Katey Sagal ve Amy Wong’un sesi Lauren Tom yapımdaki rollerini yineliyorlar.

Futurama 12. Sezon Büyük Bir Başarının Ardından Geldi

Futurama 10 yıllık aranın ardından gerçekleştirdiği geri dönüş ile yalnızca 12. sezonu garantilemedi. Yapımcılar, 11. sezonun başarısının ardından dizinin en az 2026’ya dek devam etmesine karar verdi. Bu da hayranlar için 12, 13 ve 14. sezonların da yolda olduğu anlamına geliyor.

Hulu’da hızla en popüler yapımlardan biri haline gelen bu yeniden canlandırma, dizinin eski bölümlerini bu kadar popüler yapan esprili komedi anlayışını da geri getirdi.

Futurama 12. Sezon - Fragman

Futurama dizisi, 1999 yılında yanlışlıkla dondurulan ve 1000 yıl sonra 2999’da uyanan Philip J. Fry adlı bir pizza teslimatçısının maceralarını anlatıyor. Karakter gelecekteki hayatında, tuhaf arkadaşlarıyla birlikte bir teslimat şirketinde çalışırken yeni dünyalar keşfediyor ve çeşitli absürt, bilimkurgu dolu maceralara atılıyor. Yapımda Fry’a eşlik eden karakterler arasında Tek gözlü uzaylı Leela, alkolik ve kibirli robot Bender, bilim insanı ve mucit Profesör Farnsworth, stajyer Amy Wong bulunuyor.

- Reklam -

Dizi teknoloji, toplum ve insan doğası üzerine sunduğu mizahi ve eleştirel bir bakış açısıyla takdir topluyor.

Futurama 12. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Futurama 12. sezon yine 10 bölümden oluşacak ve 29 Temmuz 2024 tarihinde Hulu’da yayına başlayacak.

Yeni sezon hakkındaki beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, TV dünyasından son gelişmeler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for RolandDeschain RolandDeschain dedi ki:

    Süper haber. Daha dün aklıma gelmişti ne oldu bu yeni sezon diye.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Dünya'nın İlkel Kabuğunun Kalıntıları Keşfedildi

Avustralya’da Dünya’nın İlkel Kabuğunun Kalıntıları Keşfedildi

3 Cisim Problemi Film - Çin Versiyonu

“3 Cisim Problemi” Çin’de Uzun Metraj Filme Uyarlanıyor