in ,

Beklenen Haber Geldi: “GTA 6” Çıkış Tarihi Açıklandı

GTA 6 oyununda çıkış tarihi açıklandı. Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, Grand Theft Auto’nun yeni macerası için tarih verdi.

GTA 6 Çıkış Tarihi
- Reklam -
- Reklam -

GTA 6 çıkış tarihi resmi kaynaklar tarafından açıklandı. Grand Theft Auto 6 gelecek yıl sonbaharda oyuncularla buluşacak.

Take-Two Interactive Software Inc. çatısı altında çalışmalarına devam eden Rockstar Games’in uzun yıllardır merakla beklenen yeni oyunu GTA 6 hakkında önemli bir viraj daha alındı.

İlk fragmanı Rockstar Games’in 25. yıldönümü olan Aralık 2023’te paylaşılan oyun, 2025 ısrarını sürdürüyor.

- Reklam -

Dün Take-Two Interactive şirketi, dördüncü çeyrek ve 2024 mali yılı kazançlarını açıkladığı ve şirketin 1 Ocak-31 Mart döneminde 2,9 milyar dolar zarar ettiğini ortaya koydu.

GTA 6 Çıkış Tarihi - Rockstar Games

Take-Two’nun bu çeyrek için en son beklentisi 170-153 milyon dolar arasında bir zarardı. Şirket, 2,9 milyar dolarlık 4. çeyrek zararın satın alma giderleri ve yeniden yapılandırma maliyetlerini içerdiğini açıkladı.

GTA 6 Çıkış Tarihi 2025 Sonbahar Olarak Netleşti

Finansal raporlarda asıl dikkat çeken detay ise GTA 6 hakkındaki bilgiydi. Take-Two, GTA 6 çıkış tarihi için 2025’in sonbaharını işaret etti.

Olası 2026’ya erteleme söylentilerine rağmen Take-Two kazanç raporunda planlarını yeni Grand Theft Auto oyununa göre yaptıklarını açıkça belirtti. Buna göre oyunun Ekim ya da Kasım 2025 arasında oyuncularla buluşması bekleniyor.

CEO Strauss Zelnick de verdiği bir röportajda, “GTA 6’yı 2025 sonbaharında yayınlayacağımızdan son derece eminiz,” ifadelerine yer vermişti.

GTA 6 Yayın Tarihi

- Reklam -

Şimdilik Grand Theft Auto 6’in ilk etapta PS5 ve Xbox Series X/S platformlarında piyasaya sürüleceği biliniyor. PC sürümü oyunun ilk çıkışında mevcut olmayacak. Ancak ilerleyen tarihlerde GTA 6’nın PC versiyonu da oyuncularla buluşacak.

Take-Two başkanı ayrıca şirkette ve genel olarak oyun endüstrisinde son zamanlarda yapılan işten çıkarmalara da değinerek daha fazla kesinti beklemediğini söyledi.

Zelnick şunları söyledi:

“Şu anda çok iyi bir yerde olduğumuzu hissediyoruz. Yakın geçmişte üç maliyet azaltma programımız oldu. 2022’de Zynga entegrasyonunun bir parçası olarak aştığımız 100 milyon dolarlık program, yine aştığımız 50 milyon dolarlık program ve şimdi de son olarak 165 milyon dolarlık bir maliyet sınırlama ve gerçek maliyet azaltma programı. Üç bölümden oluşan stratejimiz, eğlence sektöründeki en yaratıcı, en verimli ve en yenilikçi şirket olmaktan geçiyor. Her zaman bunu başaramıyoruz ama kesinlikle bunu denediğimizi söyleyebilirim. Bence bu bizi verimlilik açısından çok sağlam bir zemine oturtuyor.”

GTA 6 Oyun

Zelnick, Take-Two’nun Borderlands ve Tiny Tina’s Wonderland oyunlarını geliştiren Gearbox’ı satın alma işlemini “nispeten yakın bir zamanda” tamamlamasını beklediğini söyledi. Şirketin CEO’su ayrıca Take-Two’nun 2025, 2026 ve 2027 mali yıllarında sıralı olarak büyümesini bekliyor.

Açıklanan GTA 6 çıkış tarihi hakkında sizin yorumlarınız neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety, IGN

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Jujutsu Kaisen 260. Bölümde Gojo Satoru Geri Dönüyor

“Jujutsu Kaisen” Mangasının Son Bölümünde ‘O Karakter’ Ölümden Geri Dönüyor Olabilir

The Witcher 4. Sezon Setinden Liam Hemsworth'e İlk Bakış

“The Witcher” 4. Sezon Setinden Geralt Rolündeki Liam Hemsworth’e İlk Bakış