in ,

Tolkien Adını Hiç Anmamıştı: “Güç Yüzükleri” 2. Sezon Isildur’un Eşine Yer Verebilir

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. Sezon için paylaşılan görseller, J.R.R. Tolkien’in eserlerinde adı anılmayan kritik bir karaktere dair ipuçları veriyor.

Güç Yüzükleri 2. Sezon Yeni Bir Karakteri Daha Tanıtıyor
- Reklam -
- Reklam -

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. sezonu için yeni görseller paylaşıldı. Rory Kinnear’ın Tom Bombadil olarak katılacağı daha önce duyurulmuştu. Ancak yeni sezon, Tolkien külliyatındaki bir boşluğu daha dolduracak gibi görünüyor.

Mordor’un yükselişi ve Güney Krallığı’nın çöküşü ile birlikte The Rings of Power dizisinin 2. sezon hikâyesi daha da karanlık bir yola giriyor. Bu karmaşa ve karanlık içinde hayranların dikkatini çeken yeni bir isim de olaylara dahil oluyor: Estrid. Nia Towle’un canlandırdığı karakter, ilk bakışta sıradan bir insan gibi görünse de Isildur (Maxim Baldry) ile olan yakınlaşması ve Arondir’in (Ismael Cruz Cordova) ona olan temkinli yaklaşımı, Estrid’in sıradan biri olmadığını işaret ediyor.

IGN tarafından paylaşılan görsellerde, Isildur ve Arondir’e yeni bir yol arkadaşı olarak eşlik eden Estrid’e Isildur hemen güveniyor. Fakat Arondir ise tam tersine Estrid’e karşı temkinli ve şüphe dolu bir yaklaşım sergiliyor ve onun bir sır sakladığından şüpheleniyor. Görüntülerde Isildur ile Estrid arasında samimi bir bağ görülüyor ki bu da Estrid’in Tolkien’in hiç adını paylaşmadığı Isildur’un eşi olabileceğine işaret ediyor.

- Reklam -

Güç Yüzükleri 2. Sezon Yeni Karakter Estrid

Güç Yüzükleri 2. Sezon Isildur’un Anlatılmamış Hikâyesini Ortaya Çıkarabilir

Isildur’un Númenor soyu, Yüzüklerin Efendisi evreninin en kritik unsurlarından biri. Onun mirasçısı Aragorn, Sauron’u yenip Tek Yüzük’ü yok ederek Gondor tahtına çıkıyor. Ancak Isildur’un eşi hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmiyor. Güç Yüzükleri 2. sezon ile ortaya çıkan yeni karakter Estrid’in de tam olarak bu boşluğu doldurmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Güç Yüzükleri 2. Sezon Isildur ve Estrid

Estrid, Isildur’un hayatının sadece bir dipnotu olmaktan öteye geçebilir. Dizide onun ilişkileri ve hikâyesi derinlemesine işlenecek gibi görünüyor. Özellikle Isildur ve Arondir ile ilişkisinin yeni sezonun merkezinde yer alması bekleniyor.

- Reklam -

Eğer Estrid gerçekten Isildur’un eşi çıkarsa karakterin önemi Güç Yüzükleri’ni de aşabilir. Bu kritik soyun bir ferdi olarak Estrid, yeni projelerde de yer bulabilir. En azından Güç Yüzükleri 2. sezonda, Isildur ve Arondir’in hikâyelerinde önemli bir rol oynayacak gibi duruyor. Özellikle Isildur’un yeni bir savaşa hazırlanırken Estrid’le yakınlaşması dikkat çekici.

Güç Yüzükleri 2. Sezon Arondir Isildur

Güç Yüzükleri 2. sezon 29 Ağustos’ta Prime Video’da başlıyor. İlk üç bölümün aynı anda yayınlanacağı dizide kalan bölümler ise haftalık olarak yayınlanacak.

Prime Video dizisinin bu tarz yeni karakterleri diziye dahil ederek anlatılmamış hikâyeleri de gün yüzüne çıkarması hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: IGN

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for mit mit dedi ki:

    İsildur yüzüğü karısına hediye edebilmek için alevlere atmamış demek. Sır şimdi çözüldü.

    Bu önemli ayrıntıyı atladığı için Tolkien’i esefle kınıyor, kitaplarda bile yer almayan bu karakteri gün ışığına çıkardıkları için senaristleri can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bravo! Aynen böyle devam edin.

  2. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

    Diziyi fragmanları dahil hiç izlemedim, merak da etmiyorum. Dizinin benim için tek faydası ithakinin Tolkien basıyor olması her sezon başladığında. Misal sahaları bi havalandırdı geçenlerde Tolkien adına. Bir şeyler geliyor gibi. Bu yüzden 10 sezon falan olsun bu dizi. 12 ciltlik seri de basılır belki o zaman.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Motel Transylvania Dizisi Geliyor: İşte İlk Bakış Görseli

Netflix’ten “Hotel Transylvania” Dizisi Geliyor: İşte “Motel Transylvania”dan İlk Görsel

Harry Potter: Quidditch Champions Fragman Çıkış Tarih

“Quidditch” Temalı “Harry Potter” Oyunu Geliyor: İşte “Quidditch Champions”tan İlk Fragman