in ,

Hajime Isayama, “Attack on Titan”da Olanlardan 100 Yıl Öncesini Anlatan Bir Bölüm Planlamıştı

Hajime Isayama, “Attack on Titan” temalı yeni sanat kitabı için ana hikâyeden 100 yıl öncesini anlatan bir bölüm tasarlamıştı. Ancak bu plan hiçbir zaman gerçeğe dönüşmedi.

Hajime Isayama - Attack on Titan Geçmiş Manga Planı
- Reklam -
- Reklam -

Hajime Isayama, Attack on Titan ile milyonlarca anime ve manga hayranının kalbine taht kurmuş bir mangaka. Usta çizer, geçen günlerde tek bölümlük bir Levi Ackerman mangası ile okurların karşısına çıktı. Ancak bu karar, okurları olası bir başka prequel’den mahrum bıraktı.

Attack on Titan mangası serisi 2021 yılında tamamlandı. Titana Saldırı, geçen aya kadar 34 ciltlik bir serüven olarak okurların hafızalarında yer edinmişti. Anime uyarlaması ise beklenen büyük finali 2023’te yapmıştı.

Hayranlar, uzun yıllar sonra bir dönemi Shingeki no Kyojin olmadan geçirdi. 30 Nisan 2024’te ise Attack on Titan Art Book: FLY isimli özel bir sanat kitabı okurlarla buluştu. Hajime Isayama’nın çizimlerine, taslaklarına ve AoT dünyasına dair açıklamalarına yer veren kitap; aynı zamanda Cilt 35 olarak anılan tek bölümlük bir Attack on Titan mangasına da ev sahipliği yapıyordu.

- Reklam -

Attack on Titan Yeni Manga Sayısı Fly Kapak

Levi Ackerman’ın geçmişinden bir hikâyeyi takip eden Bad Boy isimli bölüm, hayranlara özledikleri AoT dünyasından kısa bir kesit sunmuştu.

Hajime Isayama, Levi Ackerman Hikâyesi Yerine Başka Bir “Attack on Titan” Bölümü Yazacaktı

Kısa süre önce yayınlanan bu özel sanat kitabıyla birlikte seriye yönelik heyecan yeniden alevlendi. Ancak Hajime Isayama’nın ilk etaptaki planında bu sanat kitabına öncül bir hikâyeyi anlatan ve daha detaylı bir manga bölümü hazırlamak vardı. Bu gerçeğe dönmeyen tasarı Attack on Titan’ın ana hikâyesinden bir yüzyıl öncesinde geçecek ve daha önce ele alınmamış konuları işleyecekti.

Hajime Isayama - Attack on Titan Geçmiş Manga Plan

Neticede bu plan gerçekleşmedi. Isayama, FLY isimli sanat kitabında ana seriyle herhangi bir kurgusal tutarsızlık yaratabilecek bir ön hikâye geliştirmenin karmaşık zorluklar yarattığını söyledi. Ünlü mangaka başlangıçta farklı bir fikirle yola çıkmış olmasına rağmen evrenin bütünlüğünü bozmamak adına bu kararından vazgeçti.

- Reklam -

Böylelikle ortaya Titana Saldırı evreninin sevilen karakterlerinden Levi Ackerman’a odaklanan 18 sayfalık bir tek bölümlük hikâye çıkmış oldu. Bu özel cilt Levi’nin arka plan hikâyesine ve annesiyle olan bağına bir ışık tuttu.

Bazı hayranlar beklenen diğer bölümün yokluğu nedeniyle hayal kırıklığına uğramış olsa da Isayama okurlarının ellerini boş bırakmamayı tercih etti.

Hajime Isayama - Attack on Titan - Levi

Isayama’nın tasarladığı diğer hikâyeyi bir noktada gün yüzüne çıkarıp çıkarmayacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Siz Hajime Isayama’dan başka hangi Attack on Titan hikâyeleri okumak isterdiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazlası için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: OtakuKart

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Fiona Harvey - Martha - Baby Reindeer Dizisi

“Baby Reindeer”ın Martha’sı Fiona Harvey İlk Defa Konuştu: “Yalan Söylüyorlar”

Demon Slayer 4. Sezon 1. Bölüm Yayınlandı

“Demon Slayer” 4. Sezon Başladı: “Kimetsu no Yaiba” Macerası Devam Ediyor