in , ,

Popüler Manga Serisi “Hana-Kimi” Animeye Uyarlanıyor

Hana-Kimi anime uyarlaması geliyor. Kısa bir süre önce hayatını kaybeden Hisaya Nakajo’nun popüler manga serisi, live-action dizisiyle de biliniyor.

Hana-Kimi Anime Uyarlaması Alıyor
- Reklam -
- Reklam -

Hana-Kimi animesi yolda. Shōjo dünyasının klasik ve popüler manga serisinin uzun zamandır beklenen uyarlamasıyla ilgili çalışmalar başladı.

Crunchyroll’un resmi internet sitesinden paylaşılan habere göre, romantik komedi türündeki Hana-Kimi (Yakışıklılar Cenneti) animesi üretim aşamasında. Yayın tarihi, kadro ve ekip bilgileri henüz açıklanmasa da animenin Crunchyroll’da yayınlanacağı kesinleşti.

Mangaka Hisaya Nakajo’nun Ekim 2023’te hayatını kaybetmesinden sadece birkaç ay sonra yapılan duyuru, hayranları hem sevindirdi hem de hüzünlendirdi.

- Reklam -

Bu gelişme, 2004’te tamamlanan mangaya 20. yıl kutlamalarının da bir parçası oldu. Hana to Yume dergisi ekibi, okurların süregelen desteğine teşekkür ederek Nakajo’nun projenin erken aşamalarına dahil olduğunu belirtti.

23 ciltten oluşan Hana-Kimi, atletizm yıldızı Mizuki’nin yüksek atlama idolü Izumi Sano’ya yakın olmak için kılık değiştirerek erkek öğrenci yurduna yerleşmesini konu alıyor. Ancak saklanmak hiç de kolay olmuyor.

Hana-Kimi Anime Uyarlaması Geliyor

Sano’nun hem sınıf arkadaşı hem de yurt arkadaşı olan Mizuki, gizli kimliğini yurt hayatında, sınıfta, hatta kendi odasında bile gizlemek zorunda kalıyor. Diğer yandan arkadaşları ve okul hemşiresi de cinsiyet kimliğini sorgulatan bu gizemli öğrenciyle başa çıkmaya çalışıyor.

Hana-Kimi Anime Uyarlaması Crunchyroll Tarafından Hazırlanıyor

1996-2004 yılları arasında Hakusensha’nın yarı aylık Japon shōjo manga dergisi Hana to Yume dergisinde tefrika edilen seri, çizimleri ve hikâyesiyle şimdiden kült bir hayran kitlesine sahip. Canlı aksiyon uyarlamalarıyla da Asya’da büyük ilgi gördü. 2006’da bir Tayvan draması, 2008 ve 2011’de iki Japon draması ve 2012’de bir Kore draması da dahil olmak üzere manganın birden fazla live-action dizi uyarlaması bulunuyor. Anime ise daha genç bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

- Reklam -

Yıllardır konuşulan ve Nakajo’nun da üzerinde çalıştığı proje, yaratıcısının kaybından sonra hayranlarına armağan niteliğinde geliyor. Hana to Yume ekibi, Nakajo’nun beklentilerini karşılamak için prodüksiyon ekibiyle birlikte çaba gösterdiklerini vurguladı.

Hana-Kimi Manga Anime

Seslendirme kadrosunda hangi isimlerin yer alacağı merak konusu olsa da animenin hangi stüdyo tarafından hazırlanacağı veya ne aşamada olduğu gibi bilgiler henüz belirsizliğini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2024 Crunchyroll Anime Ödülleri Kazananları Açıklandı: “Jujutsu Kaisen” Zirvede

Hana-Kimi anime uyarlamasından beklentileriniz neler? Mangasını okumuş muydunuz?Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, yeni anime haberleri için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Crunchyroll

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Supergirl: Woman of Tomorrow Vizyon Tarihi Belli Oldu

Milly Alcock’lı “Supergirl: Woman of Tomorrow” Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu

Tomb Raider Dizi - Prime Video

Kesinleşti: “Fleabag”in Yaratıcısından “Tomb Raider” Dizisi Geliyor